5 Millet Bahçesi yarın açılıyor

İlk ‘millet bahçeleri’ Başkan Erdoğan’ın katılımıyla hafta sonu Kayaşehir ve Başakşehir’de açılıyor. Zeytinburnu, Çamlıca, Esenler ise sırada bekliyor.

İlk Millet Bahçeleri olarak başlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yarın açılacak olan İstanbul’daki 5 adet millet bahçesinin açılışı saat 14:30’da yapılacak.

Millet Bahçesi açılış töreni İstanbul, Başakşehir, Kayabaşı’nda 17 Kasım 2018 Cumartesi saat 14:30’da yapılacak. Açılacak olan 5 Millet Bahçesi ile şöyle, Başakşehir Millet Bahçesi, Kayaşehir Millet Bahçesi, Hoşdere Millet Bahçesi, Baruthane Millet Bahçesi ve Çırpıcı Millet Bahçesi. Bu alanların açılmasıyla İstanbul’a 1,5 milyon metrekare yeşil alan kazandırılacak.

Başakşehir Millet Bahçesi 360 bin metrekare yüzölçümüne sahip bir arsa alanı üzerinde hayata geçirildi. Kayaşehir Millet Bahçesi 224 bin 600 metrekare yüzölçümüne sahip arsa parseli üzerinde hayata geçirildi. Hoşdere Millet Bahçesi 142 bin metrekare yüzölçümlü arsa alanı üzerinde hayata geçirildi. Baruthane Millet Bahçesi 59 bin 719 metrekare arsa alanı üzerinde hayata geçirildi. Çırpıcı Millet Bahçesi ise 465 bin metrekare büyüklüğe sahip arsa alanı üzerinde hayata geçirildi.

Tasinmazhaber.Com

Bir Cevap Yazın