Ekonomi Gündem

500 konut projesi için anlaşma onaylandı

Ukrayna Parlamentosu, Ukrayna ve Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan Kırım Tatarlarına 500 konut projesi için anlaşma bugün yapılan oturumda onaylamıştır. Parlamentoda karar tasarısını 333 milletvekili desteklemiştir. Üstelik ret oyu veren kimse..

tasinmazhaber.com 500 konut projesi için anlaşma onaylandı

Ukrayna Parlamentosu, Ukrayna ve Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan Kırım Tatarlarına 500 konut projesi için anlaşma bugün yapılan oturumda onaylamıştır. Parlamentoda karar tasarısını 333 milletvekili desteklemiştir. Üstelik ret oyu veren kimse olmamıştır. Anlaşmaya göre, inşası yapılan 500 konuttan 450 tanesi Kırım Tatarlarına teslim edilecektir. Ayrıca geri kalan konutlar ise ülke içinde yerinden edilmiş insanlar ve terörle mücadele operasyonuna katılanlara teslimi yapılacaktır. Ukrayna Milletvekili durumla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunmuştur. Ukrayna Milletvekili, Kırım Tatar Milli Kurultayı delegesi Rüstem Umerov, inşaatın harekete geçmesi için yalnızca bir adım kaldığını söylemiştir. Ayrıca konuyla ilgili olarak; “Son bir resmi adım kaldı. Anlaşmanın Türk parlamentosundaki meslektaşlarımız tarafından onaylanması…” ifadesini kullanmıştır.

Kırım Tatarlarına 500 Konut Projesi için onay

Rüstem Umerov anlaşmaya gereğince inşa edilen 500 konuttan 450 tanesinin Kırım Tatarlarına teslim edileceğini belirtmiştir. Ayrıca geri kalan konutların ülkede yerinden edilenlere ve terörler mücadele operasyonuna katılanlara teslim edileceğini kaydetmiştir. Umerov, geçtiğimiz günlerde Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’yla konut inşaatı için ayrılan bölgeyi incelediklerini belirtmiştir. Umerov bununla beraber en kısa sürede yapı inşasına başlayacağını açıkladı. Ayrıca 500 ailenin yeni konutlara kavuşacağını dile getirmiştir.

Diğer emlak haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL