Toki Haberleri

Adana Sarıçam Buruk Toki kura sonuçları belli oluyor

Toplu konut projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilmektedir. Proje Adana İli, Sarıçam İlçesi, Buruk Mahallesi’nde yer almaktadır. Her Yıl 110 Bin Yeni Sosyal..

tasinmazhaber.com Adana Sarıçam Buruk Toki kura sonuçları belli oluyor

Toplu konut projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilmektedir. Proje Adana İli, Sarıçam İlçesi, Buruk Mahallesi’nde yer almaktadır. Her Yıl 110 Bin Yeni Sosyal Konut projesi kapsamında hayata geçirilen Adana Sarıçam Buruk Toki Konutları projesinde Konut Belirleme Kurası çekilişi başlamıştır. Adana Sarıçam Buruk Toki kura sonuçları yapılacak olan çekiliş sonucunda belli olacaktır. Adana toplu konut projesi kapsamında hayata geçirilecek olan projenin kura sonuçları isim listesi sonuçlar açıklandığında web sitemizde yer alacaktır. Kura isim listesine en hızlı şekilde ulaşabilmek için web sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Tüm Türkiye’de Toki tarafından hayata geçirilen projelere bir yenisi daha eklenmektedir. Bu şekilde Toki ev sahibi olamayan düşüş gelirli vatandaşlar için konut üretmeye devam ediyor. Bu güne kadar bir çok dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 100 bin konut projesi kapsamında projeler üretmeye devam ediyor.

Korona virüs salgını nedeni ile kura çekiliş törenlerine 24 Mart 2020 tarihi itibarı ile ara verilmişti. Ancak vatandaşların katılımı olmadan kura çekilişi 28 Nisan 2020 tarihi itibarı ile yeniden başladı. Böylece Toki kura çekilişlerini sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlamaya başlanmıştır.

Adana İli, Sarıçam İlçesi, Buruk Mahallesi’nde hayata geçirilen Adana Sarıçam Buruk Mahallesi 3. Etap 953 adet Konut projesinde hak sahibi belirleme kuraları çekilmeye başlanmıştır. Kura çekilişi 11 Haziran 2021 Cuma günü saat 11:00’de başlamıştır. Hayata geçirilen toplu konut projesi  2+1 ve 3+1 tip dairelerden meydana geliyor.

Toplam 953 adet konutun yer verildiği toplu konut projesinde 953 adet konutun kura çekilişi yapılmaktadır. Kura çekilişi yapılan konutları 641 tanesi 2+1 tip dairelerden oluşmaktadır. Dairelerin 312 tanesi ise 3+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Hak sahipliği kura çekilişi bugün saat 11:00’de canlı olarak yayınlanmaya başlamıştır. Kura çekilişi yapıldıktan sonra konut sahibi olmaya hak kazanan kişilerin isim listesi Toki tarafından yayınlanması süreci başlamaktadır.

Projenin kura çekilişi nerede yapılıyor?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Adana İli, Sarıçam İlçesi, Buruk Mahallesi’nde hayata geçirilen Adana Sarıçam Buruk 3. Etap Toki Konutları projesinde kuralar 11 Haziran 2021 Cuma günü gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde 11 Haziran 2021 Cuma günü saat 11:00’de yapılan kura çekilişi ile konut sahipleri belirlenecektir.

Kura çekilişi Toki’nin Twitter, Facebook, Youtube, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Kura çekilişi yapıldıktan sonra ;aynı zamanda Adana Sarıçam Buruk Toki kura sonuçları isim listesi ilgili yerlerde yayınlanacaktır.

Projedeki daire tipleri neler?

Toplu konut projesinde yer alan konutların iki farklı tip dairelerden meydana gelmektedir. İki farklı tip olarak tasarlanan dairelerden biri 2+1 tipindeki dairelerdir. Diğeri ise 3+1 tipindeki konutlardan meydana gelmektedir. Toplu konut projesinde dairelerin 641 tanesi 2+1 tipindeki dairelerden meydana gelmektedir. Ayrıca projedeki dairelerin 312 tanesi ise 3+1 tipindeki dairelerden meydana gelmektedir.

Adana Sarıçam Buruk Toki kura sonuçları 

Hayata geçirilen konut projesinde kura çekilişi yapıldıktan sonra kura isim listesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin web sitesinde yayınlanmaktadır. Kura isim listelerine ayrıca web sitemizden de ulaşabilirsiniz. Çekilişi yapılıp kura listeleri belli olduktan sonra aşağıdaki linklere tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kura çekişini izlemek için tıklayınız…

Toplu konut projesi ile ilgili daha fazla bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki Haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL