Gündem Koronavirüs Sağlık SonDakika

Ağır hasta sayısı arttı… 10 Ekim koronavirüs tablosu

27 Eylül’deki durumu kritik hasta sayısı, bir önceki güne göre 28 kişi azalmıştı. İki gün önce sekiz kişi azalan ağır hasta sayısı, dün beş kişi arttı. Bugünkü artış ise 16..

tasinmazhaber.com Ağır hasta sayısı arttı… 10 Ekim koronavirüs tablosu

27 Eylül’deki durumu kritik hasta sayısı, bir önceki güne göre 28 kişi azalmıştı. İki gün önce sekiz kişi azalan ağır hasta sayısı, dün beş kişi arttı. Bugünkü artış ise 16 kişi olarak kayda geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili olarak “Ağır hasta sayımızdaki düşüş durağanlaşıyor. Ağır hasta sayısını kontrol altında tutmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

6 Ağustos’tan 26 Eylül’e kadar sürekli yükseliş gösteren ağır hasta sayısı, 27 Eylül’den itibaren düşmeye başladı. 28 Eylül’den itibaren 3 Ekim’de, 4 Ekim’de ve 6 Ekim’de artan ağır hasta sayısında bugün de yükseliş kaydedildi.

Türkiye’de Yeni Tip Koronavirüs salgınına yakalananlardan bin 649 kişisinin durumu, kritik seyrediyor.

Mevcut hasta sayısı artmaya devam ediyor

Öte yandan yeni hasta sayısı, yeni iyileşenlerin sayısından yüksek gelmeye devam ediyor. Bugünkü tablodan itibaren 202 kişilik artış gösteren mevcut koronavirüs hastası sayısı 32 bin 108 kişiye çıktı.

10 Ekim’de yayımlanan tabloya göre 113 bin 102 teste karşılık bin 649 Kovid-19 hastası tespit edildi. 56 kişi daha yaşamını yitirirken yeni iyileşenlerin sayısı bin 391 oldu. Toplam test sayısı 11 milyon 506 bin 414, hasta sayısı 334 bin 3 olarak kayda geçti. Tabloya göre hayatını kaybeden kişilerin toplam sayısı 8 bin 778 kişiyi buldu. İyileşenlerin sayısıysa 293 bin 145.

Zatürre oranı sabit kaldı

Öte yandan 5 Ekim’de yüzde 6.4 seviyesinden yüzde 6.2 seviyesine düşen hastalar arasındaki zatürre görülme oranı, bugün de aynı kaldı.

Muhittin Böcek’in durumu: Stabil

Öte yandan 17 Ağustos’ta virüse yakalandığını duyuran ve 7 Eylül’den beri yoğun bakım ünitesinde uyutulan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, hâlâ yoğum bakım ünitesinde tedavi görüyor.  Memorial Hastanesinden Akdeniz Üniversitesinin Araştırma Hastanesine alınan Başkan Muhittin Böcek‘in durumunda, son 24 saat içerisinde olumsuz bir durumun görülmediği, klinik seyrinin stabil olduğu bildirildi.

Taşınmaz Haber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL