Gündem Koronavirüs SonDakika

Ağır hasta sayısı bin 500’ü aştı… 22 Eylül Türkiye Koronavirüs Tablosu

Türkiye’de koronavirüs hastası olan 31 kişinin daha durumu ağırlaştı. Ülkede Kovid-19 tedavisi gören ve durumu ağır olan yurttaş sayısı bin 522 kişiye çıktı. Durumu ağırlaşan kişi sayısı iki gün önce..

tasinmazhaber.com Ağır hasta sayısı bin 500’ü aştı… 22 Eylül Türkiye Koronavirüs Tablosu

Türkiye’de koronavirüs hastası olan 31 kişinin daha durumu ağırlaştı. Ülkede Kovid-19 tedavisi gören ve durumu ağır olan yurttaş sayısı bin 522 kişiye çıktı. Durumu ağırlaşan kişi sayısı iki gün önce 24, dünse 35’ti.

Aktif hasta sayısı da 366 kişi artarak 28 bin 967’ye tırmandı. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan 22 Eylül Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu‘na göre 114 bin 311 teste karşılık bin 692 kişiye daha koronavirüs tanısı konuldu.

Ayrıca, 65 kişi daha yaşamını yitirdi. Yeni iyileşenlerin sayısı ise bin 261 kişi oldu.

Test sayısı 9,5 milyona yaklaştı

Bakanlık tarafından yayımlanan 22 Eylül Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu‘na göre toplam test sayısı 9 milyon 496 bin 268’e, pozitif olgu sayısı ise 306 bin 302 kişiye çıktı. Yeni Tip Koronavirüs hastalığından dolayı hayatını kaybeden kişi sayısı 7 bin 639’a tırmandı.

Zatürre oranı düştü

Testi pozitif çıkan kişiler arasındaki zatürre görülme oranında iki gündür düşüş görüldü. İki gün önce virüsün zatürreye dönüştürdüğü hastaların oranı yüzde 7 seviyesindeyken dün, yüzde 6.8 seviyesine düştü.

Virüse yakalanan kişiler arasında pnömoni görülme oranı bugün de düşüş göstererek yüzde 6.7’ye indi. Veriler hakkında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yurttaşlara, tedbirli davranarak sağlık çalışanlarına destek verme çağrısında bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya üzerinden “Ağır hasta sayımız 1.522’ye ulaştı. Zatürre oranında düşüş devam ediyor. Bugün 1.692 yeni hastamız var. Tedbirlere uygun hareket ederek gecesi gündüzü bizim için çalışmakla geçen sağlık çalışanlarımıza destek verelim. Birlikte başaracağız.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı’nın durumu stabil

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 17 Ağustos’ta koronavirüs salgınına yakalandığını duyuran, 7 Eylül’de de yoğun bakım ünitesine kaldırıldığı haberi gelen Belediye Başkanı Muhittin Böcek‘in son durumunu paylaştı.

Belediye, yoğun bakım ünitesinde yatan Başkan Böcek‘in klinik durumunun stabil olduğunu, doktorlar tarafından paylaşılan bilgilere göre son 24 saatte de olumsuz bir gelişmenin olmadığını dile getirdi.

Taşınmaz Haber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL