Proje Haberleri

Akasya Port Pendik Kurtköy’de yaşama kazandırılıyor

Özdemir İnşaat ve Seneger İnşaat tarafından ortak olarak sürdürülecek olan projeye en uygun isim Akasya Port olarak belirlendi. Akasya Port projesi Pendik Kurtköy’de hayat buluyor.  Proje 17 bin 15 metrekare..

tasinmazhaber.com Akasya Port Pendik Kurtköy’de yaşama kazandırılıyor

Özdemir İnşaat ve Seneger İnşaat tarafından ortak olarak sürdürülecek olan projeye en uygun isim Akasya Port olarak belirlendi. Akasya Port projesi Pendik Kurtköy’de hayat buluyor.  Proje 17 bin 15 metrekare arsa alanı üzerine inşa edilmekte. Akasya Port projesi, 247 adet bağımız bölüm ve 2 farklı ticari birimden meydana gelecek.

Projede toplamda 4 blok bulunacak. Ayrıca planlanana göre dairelerin 1+1 ile 4+1 arasında değişiklik gösteresi beklenmekte. İçerisinde birçok farklı sosyal alan ile birçok farklı aktiviteye imkan tanıyan gelişmiş alanlar yer alacak. Özellikle bulunduğu konum itibari ile oldukça dikkat çekmekte. Proje duyurulduğu ilk günden itibaren gözleri üzerinde toplamayı başardı.

Akasya Port teknik özellikleri

Proje İstanbul’un Pendik ilçesine bağlı Kurtköy’de hayata geçiriliyor. Bulunduğu konumun merkezi bir alanda yer alması en büyük artısı. Aynı zamanda birçok noktaya yakın mesafede bulunması, projenin sağladığı en büyük avantajlar arasında yer almakta. Akasya Port toplamda 17 bin 15 metre kare arsa alanına sahip. Aynı zamanda proje 3961 ada ve 36 parsel üzerine konumlandırılmakta. Toplamda 4 bloktan oluşan bir mimarisi olacak ve 247 bağımsız bölümü ve 2 farklı ticari birimi de içerisinde barındıracak. Ek olarak projede planlanana göre 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri yer alıyor. Projede yer alan 1+1 daireler brüt 53.32, 57.62 ve 47.71 metrekare olarak, 2+1 tip daireler 54.32, 63.96, 65.12, 65.51, 66.93, 71.36, 73.06, 74.91 ve 83.8 metrekare büyüklüklerinde, 3+1 tip daireler brüt 105.03 ve 111.15 metrekare olarak planlanmıştır. Bununla birlikte projedeki 4+1 tip daireler ise 149.83 metrekare olarak tasarlanmıştır.

Lokasyon itibari ile gözleri üzerine çeken proje, Kurtköy gişelerinin hemen yanında yer almakta. Kurtköy – Pendik Bağlantı Yolu’na komşu olması ile farklı imkanların da ortaya çıkmasını sağlamakta. Özellikle Sabiha Gökçen Havalimanı’na ve Anadolu Otoyolu’na yakın mesafede bulunması tercih edilebilirlik oranlarını arttırmakta. Aynı zamanda alışveriş merkezi ve metro durağı gibi noktalara yakın mesafede yer alması da öne çıkan özellikleri arasında.

Projenin özellikleri ve sosyal alanları

Akasya Port projesi, 12 bin 400 metrekare yeşil alana sahip. Sosyal alanlar olarak ele alındığında ise birçok farklı imkanı gözler önüne sermekte. Kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, sauna, fitness merkezi, tenis kortu, futbol sahası, basketbol sahası, yürüyüş parkurları, kafeterya gibi birbirinden farklı alanlar içermekte. Proje burada hayatını sürdürecek olanlara gelişmiş imkanlar sağlamakta. Tüm bunlara ek olarak projede gelişmiş güvenlik imkanları bulunmakta. Deprem yönetmeliğine uygunluğu ve yalıtım yönetmeliğine uygunluğu ile de öne çıkmakta. Projenin yapı denetimi ve zemin etüdü tamamlandı.

Eğitim kurumları ve hastanelere 5 dakika,  Pendik Marina’ya ve Teknopark’a 5 er dakika, metro durağına 250 metre, Viaport’a 100 metre mesafede bulunan Akasya Port projesi Harmandere Mahallesi, Dedepaşa Caddesi, Site sokak No:10 Kurtköy Pendik / İstanbul adresinde yer alıyor.

İletişim içim 0 216 304 07 07 numaralı telefon üzerinden irtibat kurulabilmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL