Sağlık SonDakika

Aktif hasta sayısı uzun aradan sonra yeniden düştü

Haziran ayının ortalarından beri sürekli düşüşe geçen ancak geçtiğimiz ayın başından itibaren yükselmeye başlayan ve bir ayı aşkın süredir yükselişini sürdüren aktif hasta sayısı, bugün azaldı. Mevcut hasta sayısı, 75..

tasinmazhaber.com Aktif hasta sayısı uzun aradan sonra yeniden düştü

Haziran ayının ortalarından beri sürekli düşüşe geçen ancak geçtiğimiz ayın başından itibaren yükselmeye başlayan ve bir ayı aşkın süredir yükselişini sürdüren aktif hasta sayısı, bugün azaldı. Mevcut hasta sayısı, 75 kişi azalarak 30 bin 731’e indi.

Aktif bulaş sayısı, iki gün önce 274 kişi, dün de 283 kişi artmıştı. Yeni Tip Koronavirüs hastalığından dolayı hayatını kaybeden kişi sayısı ise 8 bini geçti.

Ağır hasta sayısı yeniden arttı

Dün, 6 Ağustos’tan sonra ilk defa düşen ağır hasta sayısında, bugün, 13 kişilik artış kaydedildi. Durumu kritik Kovid-19 hastası sayısı, iki gün önce 14 kişi artmıştı. Dünkü Tablo’da ise 28 kişilik azalma kaydedildi.

Türkiye’de durumu ağır olan koronavirüs hastası sayısı, bin 596 kişiye çıktı. Öte yandan 5 Eylül’den beri yükseliş görülmeye bulaş olanlar arasında zatürre görülme oranı düne göre aynı kalarak bugün de yüzde 6.5 olarak kayda geçti.

İyileşen kişi sayısı bulaşlardan fazla

Öte yandan iyileşen kişi sayısı, bir ayı aşkın süreden beri ilk defa test sonucu pozitif çıkan kişi sayısından fazla. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan 28 Eylül Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu‘na göre 115 bin 523 testin sonucunda bin 412 kişide daha Yeni Tip Koronavirüs tespit edildi.

Dünden bugüne iyileşen kişi sayısı bin 422 olurken 65 kişi daha yaşamını yitirdi.

Hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bini aştı

Bakanlık tarafından yayımlanan 28 Eylül Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’na göre 10 milyon 153 bin 223 teste karşılık 315 bin 845 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Salgından dolayı hayatını kaybeden kişi sayısı, 8 bin 62’yi aştı.

İyileşen kişi sayısı, bin 422 oldu.

Verileri değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tedbirlerin sonuç verdiğini yeniden belirterek yurttaşlara yönelik tedbir çağrısını yineledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL