Ekonomi

Altın fiyatları geriledi… Düşüş sürebilir

Ons altın, dünkü işlem gününde yeniden 2 bin doların üstüne çıktı. Analistler, altındaki yükselişin ABD ile Çin arasındaki gerginliklerin yanı sıra pandemiden kaynaklanan endişelerin yol açtığını belirtti. Ons, 2 bin..

tasinmazhaber.com Altın fiyatları geriledi… Düşüş sürebilir

Ons altın, dünkü işlem gününde yeniden 2 bin doların üstüne çıktı.

Analistler, altındaki yükselişin ABD ile Çin arasındaki gerginliklerin yanı sıra pandemiden kaynaklanan endişelerin yol açtığını belirtti. Ons, 2 bin 14 civarına yükseldikten sonra bin 980 dolar civarına geriledi. Altın fiyatları, önceki kapanışının altında bulunuyor. Ons fiyatının baskı altında olduğunu kaydeden Ziraat Yatırım, altındaki düşüşün devamının gelebileceğini dile getirdi.

Türkiye saati ile 21.00’de FED toplantı tutanaklarının açıklanacağını ifade eden Ziraat, “…bu süreye kadar altındaki mevcut fiyatlamaların sürebileceğini belirterek değerli madende kısa vadeli yaşanan yükselişlerin ardından bu sabahki geri çekilme eğilimi devam edebilir.” öngörüsünde bulundu.

Onsta destek ve dirençler

Ons altın fiyatındaki desteklerin; bin 974 dolar ile bin 965 dolar bandının yanı sıra bin 944 dolar seviyesinde konumlandırıldığını belirten Ziraat Yatırım, dirençlerin ise bin 994 dolar ile 2 bin 10 dolar bandında ve 2 bin 30 dolar seviyesinde bulunduğunu kaydetti.

Ons ve gram fiyatlarında orta vadeli yükseliş trendinin devam ettiğini belirten Alan Yatırım, gram fiyatındaki kısa vadeli dirençlerin 480 lira ile 491 lirada konumlandığına, desteklerin ise 469 lira ile 459 lirada yer aldığına yönelik değerlendirmede bulundu.

Altın fiyatları ne kadar?

Ons altın, dünkü işlem gününü yüzde 2,09 değer kazancıyla tamamladı. Gram altın ise dünkü kapanışında, bir önceki kapanışına göre yüzde 2,35 kazanç sağladı. Saat 11.40’tan itibaren ons altın, önceki kapanışının yüzde 0,66 altında. Kapanışta ons 2 bin 2 dolar, gram ise 474 liradaydı.

Altının cumhuriyet, tam, yarım, çeyrek ve gram cinsleri de yüzde 0,65 değer kaybında. Aynı dakikadan itibaren ons, bin 990 dolardan işlem görüyor. Gramın alışı 468, satışı ise 472 lira. Çeyrek altın, serbest piyasada, 759 lira alış fiyatıyla, 774 lira satış fiyatıyla bulunuyor.

Gümüş altın da yüzde 0,73 değer kaybıyla 6 lira 53 kuruşta yer alıyor.

Kaynak: Döviz.com, Taşınmaz Haber

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL