Ekonomi Gündem

Altın fiyatları ne kadar? 5 Aralık

Altın fiyatları ne kadar? Son zamanlarda yatay bir seyirle piyasaları takip eden altının gram cinsindeki fiyatı bugüne de benzer seviyelerde başladı. Dolar kurundaki yükselişe rağmen ons altın fiyatındaki düşüşe paralel..

tasinmazhaber.com Altın fiyatları ne kadar? 5 Aralık

Altın fiyatları ne kadar? Son zamanlarda yatay bir seyirle piyasaları takip eden altının gram cinsindeki fiyatı bugüne de benzer seviyelerde başladı. Dolar kurundaki yükselişe rağmen ons altın fiyatındaki düşüşe paralel yönde ilerleyen gram fiyatı, dünkü kapanışta bir önceki kapanışın yüzde 0,1 altında, 272,6 liradan işlem gördü.

Gram altın fiyatı, bugün kapanış seviyelerinde izledikten sonra yukarı yönlü hareketle 273 lira civarına yükseldi.

Ons altın fiyatında teknik açıdan bin 450 doların destek konumunda olduğunu aktaran analistler, bin 484 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydetti. Analistler gram altın fiyatında ise 271 liranın destek konumu olarak 275 liranın ise direnç konumu olarak takip edileceğini açıkladı.

Altın fiyatları ne kadar? 5 Aralık Perşembe

Cumhuriyet altınıTam altın ve yarım altın hangi seviyelerde işlem görüyor? Ons altın NATO toplantısından sonra ne kadar? Çeyrek altın fiyatı piyasaları hangi seviyelerde takip ediyor? Altının ons cinsindeki fiyatının yönünden paralel yönde etkilenen gram altın ne kadar? Doviz.com’dan edinilen bilgilere göre bugün saat 12.48 itibariyle altın fiyatları yaklaşık olarak şöyle;

  • Cumhuriyet altınının alış fiyatı yaklaşık 1.802,17 lira iken satış fiyatı 1.846,92 lira,
  • Tam altının alış fiyatı yaklaşık 1.747,56 lira iken satış fiyatı 1.781,35 lira,
  • Yarım altının alış fiyatı yaklaşık 871,05 lira iken satış fiyatı 893,41 lira,
  • Ons altının alış fiyatı yaklaşık 1.474,22 lira iken satış fiyatı 1.474,48 lira,
  • Çeyrek altının alış fiyatı yaklaşık 436,89 lira iken satış fiyatı 446,70 lira,
  • Gram altının ise alış fiyatı yaklaşık 273,06 lira iken satış fiyatı 273,21 lira seviyelerinde bulunuyor.

Piyasaların gündem maddeleri

ABD ile Çin arasında süregelen ticari gerilimlerin çözüme ulaştırılması bekleniyor. ABD ile Çin karşılıklı olarak ek tarifeler uygulaması, piyasalardaki risk iştahını azaltırken yatırımcıları güvenli bir liman arayışına itiyor. Bu durumun altın fiyatları üzerinde yukarı yönlü etki yaptığı belirtilirken analistler, iki ülke arasındaki görüşmelerden olumlu olarak nitelendirilen haberlerin gelmesine rağmen piyasalardaki tedirginliklerin sürdüğünü aktardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL