Toki Haberleri

Ankara Sincan Saraycık Toki kura sonuçları belli oldu

Sincan Belediye Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara İli, Sincan İlçesi, Saraycık Mahallesi’nde Yatay Şehirleşmeyle 50 Bin Yeni sosyal Konut Projesi kapsamında hayata..

tasinmazhaber.com Ankara Sincan Saraycık Toki kura sonuçları belli oldu

Sincan Belediye Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara İli, Sincan İlçesi, Saraycık Mahallesi’nde Yatay Şehirleşmeyle 50 Bin Yeni sosyal Konut Projesi kapsamında hayata geçirilen Ankara Sincan Saraycık 2. Bölge 2. Etap Toki Konutları projesinde Konut Belirleme Kurası çekilişi gerçekleştirildi. Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulan projedeki konutların kura çekilişinin tamamlanmasının ardından vatandaşlar Ankara Sincan Saraycık Toki kura sonuçları listesinin yayınlamasını bekliyor. Kura sonuçlarının TOKİ tarafından açıklanmasının ardından ise kura isim listesi web sitemizde yer alacak. Kura isim listesine en hızlı şekilde ulaşabilmek için web sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Proje özellikleri neler?

Alt ve Orta gelir grubu için konut üretmeye devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor. Ankara İli, Sincan İlçesi, Saraycık Mahallesi’nde hayata geçirilen Ankara Sincan Saraycık Kentsel Dönüşüm 2. Bölge 2. Etap 891 Konut projesinde hak sahibi belirleme kuraları bugün çekildi. Kura çekilişi 08 Ocak 2021 Cuma günü saat 11:00’de başladı. Hayata geçirilen toplu konut projesi  2+1, 3+1 ve 4+1 tip dairelerden meydana geliyor. Proje ile ilgili satış duyurusu 06 Aralık ile 25 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılmıştı. Projeye başvurular ise 21 Aralık 2020 tarihi ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılmıştı.

Kayseri İncesu Toki kura sonuçları

Toplam 891 adet konuttan meydana gelen projedeki  35 adet dairenin kura çekilişi gerçekleştirildi. Ankara İli, Sincan İlçesi, Saraycık Mahallesi’nde hayata geçirilen projede kura çekilişi yapılacak olan dairelerin 11 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana geliyor. Çekilişi yapılan dairelerin 18 tanesi ise 3+1 tip dairelerden ve 6 tanesi de 4+1 dairelerden meydana geliyor.

Projede yer alan 2+1 tip daireler brüt 92 ve 113 metrekare, net ise 67 ve 85 metrekare olarak tasarlandı. Projedeki 3+1 tip daireler brüt 120 ve 179 metrekare, net ise 92 ve 143 metrekare olarak tasarlandı. Projedeki 4+1 tip daireler ise brüt 179 ve 182 metrekare, net ise 143 ve 145 metrekare olarak tasarlandı.

Projede yer alan 11 adet 2+1 tip konutlara toplam 112 adet başvuru yapıldı. Projede yer alan 18 adet 3+1 tip konutlara toplam 313 adet başvuru yapıldı. Projedeki 6 adet 4+1 tip konutlara ise toplam 104 adet başvuru yapıldı.

Kura çekilişi nerede yayınlanıyor

Ankara Sincan Saraycık Toki Konutları projesinde kura çekilişi 08 Ocak 2021 Cuma günü saat 12:00’de başladı. Kura çekilişi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapıldı. Twitter, Facebook, Youtube, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişi için tıklayınız.

Ankara Sincan Saraycık Toki kura sonuçları

Hayata geçirilen konut projesinde kura çekilişi yapıldıktan sonra kura isim listesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin web sitesinde yayınlanmaktadır. Kura isim listelerine ayrıca web sitemizden de ulaşabilirsiniz. Kura çekilişi yapılıp kura listeleri belli olduktan sonra aşağıdaki linklere tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kura çekişini izlemek için tıklayınız…

Ankara İli, Sincan İlçesi, Saraycık Mahallesi’nde inşa edilen toplu konut projesinin kura sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL