Balıkesir Susurluk Toki kura sonuçları

Google Haberlere Abone Ol

Türkiye genelinde başlatılan konut seferberliği kapsamında başlatılan 100 bin toplu konut projesi kapsamında ihalesi yapılarak inşa edilecek olan Balıkesir Susurluk Toki Konutları projesinde kuralar bugün çekiliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa ettirilecek olan toplu konut projesinde yer alan konutların kura çekilişi gerçekleştirildi. Balıkesir Susurluk Toki kura sonuçları belli olduktan sonra kura isim listesi web sitemizde yer alacak. Kura sonuçlarını en hızlı şekilde öğrenmek için web sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Balıkesir Susurluk Toki Evleri projesinde toplam 200 adet daireye yer veriliyor. Kura çekilişi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nın resmi sosyal medya hesapları üzerinde canlı yayın ile yapılacak. Balıkesir İli, Susurluk İlçesi’nde hayata geçirilecek olan Balıkesir Susurluk Toki Evleri projesinin kura çekilişi TOKİ’nin Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapıldı.

Kura çekilişi ne zaman saat kaçta yapılacak?

Balıkesir Susurluk Toki Konutları projesinde yer alan 200 adet konut için hak sahipliği kura çekilişi 29 Haziran 2020 tarihinde Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Canlı olarak yayınlanacak olan kura çekilişi sonucu Balıkesir Susurluk Toki kura sonuçları belli olacak. Kura çekilişi noter huzurunda olup 29 Haziran 2020 tarihinde Pazartesi günü Saat 16:00’da başlayacak.

Balıkesir Susurluk Toki Konutları projesinde 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı daire seçeneklerine yer veriliyor. Projede bulunan konutlardan 140 tanesi 2+1 dairelerden meydana geliyor. Geri kalan dairelerin 60 tanesi ise 3+1 konutlardan meydana geliyor.

Projede yer alan 140 adet 2+1 tip daireye toplam 380 adet başvuru yapıldı. Yapılan başvuruların 5 tanesi Şehit Ailesi kategorisinden, 28 tanesi Engelli kategorisinden, 347 tanesi ise Diğer kategorisinden gerçekleştirildi. 60 adet 3+1 tip daireye ise toplam 383 adet başvuru yapıldı.  3+1 tip dairelere yapılan başvuruların 1 tanesi Emekli kategorisinden, 5 tanesi Şehit Ailesi kategorisinden, 19 tanesi Engelli kategorisinden, 359 tanesi ise Diğer kategorisinden yapıldı.

Kura sonuçları nerede yayınlanıyor

Balıkesir Susurluk Toki kura sonuçları Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) web sitesinden yayınlanmaktadır. Ayrıca kura sonuçları belli olduğunda web sitemizde yayınlanmaktadır. Kura sonuçları belli olduğunda aşağıdaki linkler aktif olacaktır.

2+1 kura sonuçları için tıklayınız..

3+1 kura sonuçları için tıklayınız…

Ödeme seçenekleri neler?

Balıkesir Susurluk Toki Evleri projesinden konut sahibi olmak için öncelikle yüze 10 peşinat ödemesi yapılıyor. Yüzde 10 peşinat ödemesini yaptıktan sonra geriye kalan yüzde 90 oranındaki tutar için yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile kredi kullanarak daire sahibi olabiliyorsunuz.

Balıkesir Susurluk Toki kura sonuçları

Balıkesir İli, Susurluk İlçesi’nde hayata geçirilecek olan projenin kura sonuçları belli olduğundan kura listesi web sitemizde yayınlanacak. Kura sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenler vatandaşlar 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

Tasinmazhaber.Com

Bir Cevap Yazın