İhaleler Toki Haberleri

Batman Ciğerlo Toki ihalesi yarın yapılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığı tarafından Batman İli, Merkez İlçesi, Ciğerlo Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Batman Ciğerlo Toki ihalesi 30 Haziran 2020 tarihinde (Yarın) gerçekleştirilecek. Toki’den..

tasinmazhaber.com Batman Ciğerlo Toki ihalesi yarın yapılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığı tarafından Batman İli, Merkez İlçesi, Ciğerlo Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Batman Ciğerlo Toki ihalesi 30 Haziran 2020 tarihinde (Yarın) gerçekleştirilecek.

Toki’den Batman Ciğerlo’ya 908 konut

Toplam 908 adet konutun yer alacağı Batman Ciğerlo Toki ilahesi yarın gerçekleştirilecek. Toplu konut projesinin ihalesi 30 Haziran 2020 tarihinde Salı günü Saat 14:00’da gerçekleştirilecek. İhale T.C. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (Toki) İstanbul Hizmet Binası Halkalı Atakent Mahallesi 221. Sok. No:5 (Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi karşısı) 34307 Halkalı – Küçükçekmece / İstanbul posta adresinde gerçekleştirildi.

İhalesi yapılan toplu konut projesinde 908 adet konut dışında ayrıca 3 adet dükkanı olan ticari bina, cami inşaatı ile birlikte altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor. Projede ayrıca spor alanları, oyun alanları, park alanları ve peyzaj alanları da yer alacak. Açık ihale usulü ile ihale edilen proje ile ilgi sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer tesliminin yapılarak işe başlanması gerekiyor. İşe başlanma tarihinde sonra 550 takvim gününde ise işin bitirilmesi gerekiyor.

Projedeki daire tipleri neler?

Toplu Konut projesinde yer alacak olan dairelerin tipleri ve daire büyüklükleri ihale yapıldıktan sonra belli olacak. Ancak gelen olarak projelerde 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı tip daire seçeneklerine yer veriliyor. Bu nedenle bu toplu konut projesinde de 2+1 ve 3+1 tip dairelere yer verilmesi bekleniyor. Batman Ciğerlo Toki evleri projesinde yer alan konut bloklarının Toki’nin yatay mimariye ve yerel mimari özelliklere önem vererek tasarladığı projelerden biri olması bekleniyor. Toki projelerinde genelde konut blokları zemin kat + 3 normal katlı veya zemin kat + 4 normal katlı olarak ve yatay mimari esas alınarak hayata geçiriliyor. Hayata geçirilecek olan projedeki dairelerin bir kısmı 2+1 tip dairelerden oluşurken bir kısmı da 3+1 tip dairelerden oluşacak. Projelerde çoğunlukla 2+1 tip dairelere daha fazla yer veriliyor.

İhaleye katılmak isteyenlerin teklif ettikleri bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vermeleri gerekiyor. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi ise ihale tarihinden itibaren 120 (yüz yirmi) takvim günüdür.

Batman Ciğerlo Toki İhalesi ile ilgili her türlü soru ve görüşleriniz için 444 86 54 numaralı telefonu arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL