İhaleler Toki Haberleri

Besni Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı

Besni Millet Bahçesi, Adıyamanlı yurttaşların yeni doğa alanı olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihalesinin yapıldığı millet bahçesinde 19 bin 737 metrekare alan kullanılmıştır.  Adıyamanlılara doğa..

tasinmazhaber.com Besni Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı

Besni Millet Bahçesi, Adıyamanlı yurttaşların yeni doğa alanı olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihalesinin yapıldığı millet bahçesinde 19 bin 737 metrekare alan kullanılmıştır. 

Adıyamanlılara doğa alanı geliyor

Geçtiğimiz 2 Temmuz 2020 (dün) Perşembe günü tamamlanmış olan ihaleye bahçe içerisinde yer alan sosyal donatılar da dahil edilmiştir. Yeşil alanlarıyla sıklıkla bölge halkı tarafından tercih edilmesi beklenen millet bahçesinin, bitki ve yeşil peyzajı için sıkı çalışmalar yapılıyor. Besni Millet Bahçesi yeşilliğinin yanı sıra yürüyüş parkurları, dinlenme yerleri ve piknik alanlarıyla gerçek bir doğayı yurttaşlar adına getirecek. Ayrıca içerisinde millet kıraathanesinin de olması gençler kadar yaşlı kesiminde ilgisini çekecektir.

Projenin geride kalan kısmında çocuk oyun alanları, bisiklet yolu, koşu ve yürüyüş yollarının bulunması bekleniyor. Bölgenin daha doğal bir görünüme kavuşması adına 438 ağaç dikilecek ve yeşilliklerle donatılacaktır.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL