Toki Haberleri

Bitlis Beşminare Toki kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bitlis İli, Merkez İlçesi, Beşminare Mahallesi’nde Yatay Şehirleşmeyle 50 Bin Yeni Sosyal Konut projesi kapsamında hayata geçirilen Bitlis Beşminare Toki..

tasinmazhaber.com Bitlis Beşminare Toki kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bitlis İli, Merkez İlçesi, Beşminare Mahallesi’nde Yatay Şehirleşmeyle 50 Bin Yeni Sosyal Konut projesi kapsamında hayata geçirilen Bitlis Beşminare Toki Konutları 2. etap projesinde Konut Belirleme Kurası çekilişi gerçekleştirildi. Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulan projedeki konutların kura çekilişinin tamamlanmasının ardından vatandaşlar Bitlis Beşminare Toki kura sonuçları listesinin yayınlamasını bekliyor. Kura sonuçlarının TOKİ tarafından açıklanmasının ardından ise kura isim listesi web sitemizde yer alacak. Kura isim listesine en hızlı şekilde ulaşabilmek için web sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Proje özellikleri neler?

Alt ve Orta gelir grubu için konut üretmeye devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor. 50 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Bitlis İli, Merkez İlçesi, Beşminare Mahallesi’nde hayata geçirilen Bitlis Merkez Beşminare 2. Etap 190 Konut projesinde hak sahibi belirleme kuraları bugün çekildi. Kura çekilişi 01 Nisan 2021 Perşembe günü saat 11:00’de başladı. Hayata geçirilen toplu konut projesi  2+1 ve 3+1 tip dairelerden meydana geliyor.

Bitlis Beşminare Toki kura sonuçları

Toplam 190 adet daireden oluşan 2. etap projesine talep fazla olunca 1. etapta yer alan daireler kura çekilişine dahil edildi.  2. etapta yer alan 110 adet konuta toplam 73 adet başvuru oldu. Bu etapta yer alan 80 adet konuta ise 257 adet başvuru oldu. 3+1 tip konutlara başvuru konut sayısından fazla olunca 317 konutluk 1. etapta yer alan 3+1 tip dairelerden 177 adet konut 2. etaba dahil edildi. Böylece 2+1 110 konut için 73 hak sahibi, 257 konut için ise 250 adet hak sahibi olmuş oldu.

Toplam 323 adet konutun kura çekilişi gerçekleştirildi. Projede kura çekilişi yapılan konutların 110 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana geliyor. Çekilişi yapılan konuların 250 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana geliyor. 2+1 tip dairelerin büyüklükleri brüt 83.04 metrekare, net ise 64.03 metrekare olarak tasarlandı. 3+1 tip dairelerin büyüklükleri ise brüt 117.92 metrekare, net ise 93.97 metrekare olarak tasarlandı.

Projede fiyat ve ödeme seçenekleri neler?

Bitlis Beşminare Toki Konutları projesinde yer alan 2+1 tip dairelerin fiyatları 171 bin 512 TL’den başlıyor. Projedeki 2+1 tip dairelerin fiyatları 217 bin 371 TL’ye kadar yükseliyor. Projede yer alan 3+1 tip dairelerin fiyatları 240 bin 919 TL’den başlıyor. Projedeki 3+1 tip dairelerin fiyatları 314 bin 150 TL’ye kadar yükseliyor.  2+1 tip dairelere yüzde 10 peşinat ödemesi yapılıyor. Kalan tutarı ise 180 ay vade ile ödeyerek konut sahibi olunabiliyor. 3+1 tip dairelere ise yüzde 10 peşinat ödemesi yapılıyor. Kalan tutarı ise sırası ile 180 ay vade ile ödeyerek konut sahibi olunabiliyor.

Kura çekilişi nerede yayınlanıyor

Bitlis Beşminare Toki Konutları projesinde kura çekilişi 01 Nisan 2021 Perşembe günü saat 11:00’de başladı. Kura çekilişi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapıldı. Twitter, Facebook, Youtube, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişi için tıklayınız.

Bitlis Beşminare Toki kura sonuçları

Hayata geçirilen konut projesinde kura çekilişi yapıldıktan sonra kura isim listesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin web sitesinde yayınlanmaktadır. Kura isim listelerine ayrıca web sitemizden de ulaşabilirsiniz. Çekiliş yapılıp kura listeleri belli olduktan sonra aşağıdaki linklere tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kura çekişini izlemek için tıklayınız…

Bitlis İli, Merkez İlçesi, Beşminare Mahallesi’nde inşa edilen toplu konut projesinin kura sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL