Ekonomi Gündem

Bugün altın fiyatları ne kadar? 16 Eylül 2019 altın fiyatları

Cumartesi günkü Yemen’in Suudi Arabistan’a yönelik hava saldırısından sonra bugün altın fiyatları ne kadar oldu? Piyasalar bu haftada, yoğun bir gündemi takip edecekken Suudi Arabistan’daki ani meydana gelen jeopolitik gelişmeler..

tasinmazhaber.com Bugün altın fiyatları ne kadar? 16 Eylül 2019 altın fiyatları

Cumartesi günkü Yemen’in Suudi Arabistan’a yönelik hava saldırısından sonra bugün altın fiyatları ne kadar oldu?

Piyasalar bu haftada, yoğun bir gündemi takip edecekken Suudi Arabistan’daki ani meydana gelen jeopolitik gelişmeler de gündeme eklendi. Yemen’in Suudi Arabistan’a cumartesi günkü saldırısından sonra petrol tesisi zarar görürken ülkedeki petrol üretiminin yüzde 5’i durdu. Petrol kesintisi endişeleriyle de petrol fiyatları sert bir yükseliş yaşadı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz indirimi kararı, altın fiyatlarındaki düşüş eğilimini desteklerken hafta sonu yaşanan gelişmelerin de etkisiyle gram altın, bulunduğumuz haftayı yükselişle açtı.

Ons altın, önceki kapanışa göre yüzde 1 oranındaki değer kazancıyla sabah saatlerinde bin 503 dolardan işlem görmeye başladı.

Gram altın, sabah saatlerinde yüzde 1,83 seviyesindeki primle 277,13 liradan işlem görmeye başladı. Geçtiğimiz hafta, 12 Eylül’de, TCMB‘nin 325 baz puan indirimine gitmesiyle aşağı yönlü hareketi hızlanan lira karşısındaki dolarla yüzde 1,6 oranında değer kaybederken Avrupa Merkez Bankasının (ECB) da mevduat faizini 10 baz puan indirmesinden sonra ons altın, bin 520 doların üzerini test etmişti.

ABD ile Çin arasında ekimde tekrar başlayacak ticaret müzakerelerinin risk algısını düşürdüğünü belirten uzmanlar, risk algısını düşüren küresel gidişatın ons altın değerini aşağı yönlü olarak baskılamaya devam edebileceğini söyledi.

Bugün altın fiyatları ne kadar? 16 Eylül Pazartesi

Cumhuriyet altını ne kadar? Tam altın ne kadar? Ons altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Gram altın ne kadar? Bugün saat 12.42 itibariyle altın fiyatları yaklaşık olarak;

  • Cumhuriyet altınının alış fiyatı yaklaşık 1.821,93 lira iken satış fiyatı 1.866,97 lira,
  • Tam altının alış fiyatı yaklaşık 1.766,44 lira iken satış fiyatı 1.800,72 lira,
  • Ons altının alış fiyatı yaklaşık 1.502,28 lira iken satış fiyatı 1.502,51 lira,
  • Çeyrek altının alış fiyatı yaklaşık 441,61 lira iken satış fiyatı 451,56 lira,
  • Gram altının ise alış fiyatı yaklaşık 276,05 lira iken satış fiyatı 276,39 lira seviyelerinde bulunuyor.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL