İhaleler

Çorum’da 4 konut ve 1 iş yerinin satışı için tarihler verildi

Çorum’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 4 konut ve 1 iş yeri satışa sunuluyor. Tekliflerin 14 Ekim gününe kadar devam edeceğini duyuran TOKİ, Çorum’la birlikte 22 ilde 176 konut..

tasinmazhaber.com Çorum’da 4 konut ve 1 iş yerinin satışı için tarihler verildi

Çorum’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 4 konut ve 1 iş yeri satışa sunuluyor. Tekliflerin 14 Ekim gününe kadar devam edeceğini duyuran TOKİ, Çorum’la birlikte 22 ilde 176 konut ile 155 iş yerini açık artırma usulüne göre satacak. Yapılan açıklamada satışa çıkarılan konutlar için istenen peşinat bedeli yüzde 25 olurken, iş yerleri için bu oran yüzde 10 oldu. 120 ay vadeli konutlardan alım yapmak isteyenlerin minimum 35 bin TL kullanması gerekmektedir.

Çorum’da konut ve iş yeri satışı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Çorum’unda aralarında bulunduğu 23 ilde 176 konut ve 155 iş yerini satışa sunuyor. İlan açıklamasında minimum satış fiyatının 35 bin TL olduğu konutlardan alım yapmak isteyenlerin açık artırma usulünce düzenlenen ihaleye katılması istenmiştir. Konutlar için 13 Ekim 2020, Salı günü saat 11.00’de düzenlenecek olan ihale, iş yerleri için 14 Ekim 2020, Çarşamba günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek.

Satışlar hangi illeri kapsıyor?

Konut sahibi olmak isteyenler için Adana, Ankara, Batman, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, Düzce, Gaziantep, İstanbul, Kayseri başta olmak üzere; Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop ve Sivas illerinin satışa açık olduğu duyurusu yapıldı. Yüzde 25 peşinat ile 120 vade sahibi olma imkanlarının verildiği satışlarda teklif süreci devam ediyor.

İş yeri sahibi olmak isteyenler için Adana, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Bitlis, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Gaziantep, Isparta, Karabük başta olmak üzere; Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Niğde, Rize, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon ve Uşak illerinin satışa açık olduğu duyurusu yapıldı. Yüzde 10 peşinat ile başlayan değerler, yüzde 25’e kadar yükseliyor. 120 vade sahibi olma imkanlarının verildiği satışlarda teklif süreci devam ediyor.

Başvurular nasıl yapılacak?

Çorum’da 4 konut ve 1 iş yeri satışını yapması beklenen TOKİ, aynı zamanda diğer 22 ilde satış sürecini devam ettirdiğini duyurdu. Ekim 13-14’te açık usul şeklinde yapılması beklenen ihalelere, Türkiye Halk Bankası A.Ş. veya T.C. Ziraat Bankası A.Ş. üzerinden başvurular kabul edilmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL