Toki Haberleri

Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu Toki Kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, Üçkuyular Mahallesi’nde Yatay Şehirleşmeyle 50 Bin Yeni Sosyal Konut projesi kapsamında hayata geçirilen Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu..

tasinmazhaber.com Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu Toki Kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, Üçkuyular Mahallesi’nde Yatay Şehirleşmeyle 50 Bin Yeni Sosyal Konut projesi kapsamında hayata geçirilen Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu Toki 1. etap ve 2. etap Konutları projesinde Konut Belirleme Kurası çekilişi gerçekleştirildi. Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulan projedeki konutların kura çekilişinin tamamlanmasının ardından vatandaşlar Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu Toki kura sonuçları listesinin yayınlamasını bekliyor. Kura sonuçlarının TOKİ tarafından açıklanmasının ardından ise kura isim listesi web sitemizde yer alacak. Kura isim listesine en hızlı şekilde ulaşabilmek için web sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Proje özellikleri neler?

Alt ve Orta gelir grubu için konut üretmeye devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor. Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, Üçkuyular Mahallesi’nde hayata geçirilen Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu 1. Etap 277 ve 2.Etap 444 Konut projesinde hak sahibi belirleme kuraları bugün çekilmeye başlandı. Kura çekilişi 06 Nisan 2021 Salı günü saat 11:00’de başladı. Hayata geçirilen toplu konut projesi  2+1 ve 3+1 tip dairelerden meydana geliyor.

Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu Toki kura sonuçları

Toplam 889 adet daireden meydana gelen projedeki toplam 889 adet dairenin kura çekilişi gerçekleştiriliyor.  Projede kura çekilişi yapılacak olan dairelerin 660 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana geliyor. Çekilişi yapılacak olan dairelerin 229 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana geliyor. Projede yer alan 660 adet 2+1 tip dairelere toplam 716 adet başvuru yapıldı. Projedeki 229 adet 3+1 tip dairelere ise toplam 229 adet başvuru yapıldı.

Projede yer alan 2+1 tip dairelerin büyüklükleri brüt 81.12 metrekare, net 62.95 metrekare olarak tasarlandı. Projede yer alan 3+1 tip dairelerin büyüklükleri ise brüt 114.55 metrekare, net 90.71 metrekare olarak tasarlandı.

Kura çekilişi nerede yayınlanıyor

Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu Toki Konutları projesinde kura çekilişi 06 Nisan 2021 Salı günü saat 11:00’de başladı. Saat 11:00’da 2+1 tip konutların kura çekilişi gerçekleştirildi. 3+1 tip konutların kura çekilişi ise sat 13:30’da başladı. Kura çekilişi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapıldı. Twitter, Facebook, Youtube, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişi için tıklayınız.

Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu Toki kura sonuçları

Hayata geçirilen konut projesinde kura çekilişi yapıldıktan sonra kura isim listesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin web sitesinde yayınlanmaktadır. Kura isim listelerine ayrıca web sitemizden de ulaşabilirsiniz. Kura çekilişi yapılıp kura listeleri belli olduktan sonra aşağıdaki linklere tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kura çekişini izlemek için tıklayınız…

Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, Üçkuyular Mahallesi’nde inşa edilen toplu konut projesinin kura sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL