Ekonomi Gündem

Dolar haftalık bazda değer kaybederken avro kayıplarını geri çekti

Lira karşısındaki Amerikan doları, bu hafta da haftalık bazda değer kaybetmeyi sürdürdü. Geçen haftanın sonunda haftalık bazdaki kazancı yüzde 9,8 olan ABD doları, bu değişimini eksiye düşürdü. Dolar, haftalık bazda yüzde 0,76 oranında..

tasinmazhaber.com Dolar haftalık bazda değer kaybederken avro kayıplarını geri çekti

Lira karşısındaki Amerikan doları, bu hafta da haftalık bazda değer kaybetmeyi sürdürdü. Geçen haftanın sonunda haftalık bazdaki kazancı yüzde 9,8 olan ABD doları, bu değişimini eksiye düşürdü. Dolar, haftalık bazda yüzde 0,76 oranında değer kaybetti.

Lira karşısında dolar kurundaki aylık ve yıllık kazançlar, çok az seviyede yukarı yönlü hareket etti. Buna göre doların geçen haftanın işlemlerinin sonunda yüzde 2,82 oranında olan aylık kaybını, yüzde 2,43’e indirdi.

Doların yıllık kazancı ise yüzde 33,7 seviyesinden yüzde 33,8 seviyesine çıktı.

Avro kayıplarını geri çekti

Lira karşısındaki avro kurunun geçen hafta yüzde 10,24 oranında olan haftalık kaybı, yüzde 0,31 seviyesine çekildi. Türk lirası karşısındaki euro kurunda yüzde 2,17 oranında olan aylık kayıp, yüzde 2,28’e indi. Avroda yüzde 43,37 oranında olan yıllık bazda kazanç, yüzde 43,61 seviyesine geriledi.

Sterlinde son durum

Lira karşısındaki sterlinin geçen haftadaki değişimi yüze eksi 1,49 seviyesinde olan haftalık kazancı yüzde 0,21 oranında. Geçtiğimiz hafta aylık değişimi eksi 1,49 oranına düşen lira karşısındaki pound, aylık bazdaki değişimi, eksi yönde devam etti. İngiliz sterlini, aylık bazdaki kayıp geriledi. Sterlin, aylık bazda, yüzde 1,17 oranında geriledi.

Lira karşısındaki pound kurunun yıllık kazancı, yüzde 36,83’ten yüzde 37,86 oranına çıktı.

Dolar ne kadar?

Lira karşısındaki Amerikan doları ve avro kuru, perşembe gününün kapanışına oranla yüzde 0,96 seviyesinde kazançlı çıktı. Dolar kuru, haftanın son işlem gününde, 7 lira 51 kuruş ile 7 lira 70 kuruş bandında işlem gördü.

Doların satış fiyatı, kapanışta 7 lira 62 kuruşta bulundu.

Euro kaç lira?

Serbest piyasada, 8 lira 91 kuruş ile 9 lira 14 kuruş bandında hareket eden avro kuru, 9 lira 5 kuruşta yer aldı.

Pound kaç TL?

Döviz.com’dan edinilen bilgilere göre pound kuruysa 9 lira 81 kuruş ila 10 lira 23 kuruş bandında hareket ettikten sonra 10 lira 15 kuruşta yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL