Ekonomi

Döviz kurları günü hangi seviyelerden sonlandırdı

Döviz kurları, serbest piyasada hangi seviyelerden işlem gördü. Kurların haftalık, aylık ve yıllık değişimleri hangi oranlarda? Lira karşısındaki dolar kurunun haftalık kazancı, yüzde 2,18 seviyesinde. Amerikan dolarının aylık kazancı, yüzde..

tasinmazhaber.com Döviz kurları günü hangi seviyelerden sonlandırdı

Döviz kurları, serbest piyasada hangi seviyelerden işlem gördü. Kurların haftalık, aylık ve yıllık değişimleri hangi oranlarda?

Lira karşısındaki dolar kurunun haftalık kazancı, yüzde 2,18 seviyesinde. Amerikan dolarının aylık kazancı, yüzde 8,08 oranında. ABD dolarının yıllık kazancı ise yüzde 48,13. Haftalık kazancı yüzde 4,46 oranında olan avro kurunun aylık kazancı, yüzde 9,36 seviyesinde. Euro, yıl bazında yüzde 59,58 oranında.

ABD dolarının lira karşısındaki haftalık kazancı, geçtiğimiz hafta 4,81 seviyesindeydi. Aylık kazanç ise 7,97 oranında. Dolar/TL‘de yıllık bazdaki kazanç ise 46,1 seviyesinde. Lira karşısındaki avro kurunun geçen haftaki haftalık kazancı, yüzde 2,34 seviyesindeydi. Aylık kazancıysa yüzde 6,19 oranındaydı. EURTRY paritesindeki yıllık kazanç da yüzde 51,82 oranındaydı.

Sterlindeki kazançlar geri verildi

Lira karşısındaki İngiliz sterlini, haftalık kazancını yüzde 4,09’dan yüzde 3,89’a düşürdü. Geçen hafta yükselen aylık ve yıllık kazanç, bu hafta da yükseldi. Pound kurundaki aylık kazanç, yüzde 8,43’ten yüzde 10,2 seviyesine çıktı.

Sterlininin yıllık kazancı, yüzde 47,03 oranından yüzde 52,52 seviyesine çıktı.

Kurlardaki kapanış değişimleri

Lira karşısındaki Amerikan doları, günlük bazda yüzde 1,24 arttı. Avro kuru, cuma günkü kapanışında, bir önceki kapanışının yüzde 1,8 üstünde yer aldı. İngiliz sterlini, yüzde 1.37 oranında yükseldi. ABD doları, cuma günündeki işlemlerinde 8 lira 40 kuruş ile 8 lira 85 kuruş bandında yer aldı. Euro kuruysa 9 lira 92 kuruş ile 10 lira 20 kuruş arasında bulundu.

Pound kuru ise serbest piyasada, 11 lira ve 11 lira 28 kuruş arasında hareket etti.

Döviz kurları ne kadar oldu?

Serbest piyasadaki kapanış dakikasında, dolar, 8 lira 52 kuruş satış fiyatından işlem gördü. Euro da 10 lira 14 kuruşta bulundu. Pound kuru da 11 lira 22 kuruşta yer aldı. Küresel piyasalardaki risk iştahı, zayıf seyrediyor. ABD’deki başkanlık seçiminin sonucuna ilişkin belirsizlikler, dolar/TL‘yi de etkiliyor.

Haftanın son günlerinde dolar, küresel bazda güç kaybetmesine rağmen dolar/TL, yükselmeye devam etti. Güvenli liman olarak ons altın, haftanın son günlerinde, değer kazandı. TL ise benzer para birimleri karşısında negatif ayrışıyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL