Ekonomi Gündem

Döviz kurları haftayı değer kaybıyla sonlandırdı

Döviz kurları dün, bir önceki güne göre değer kaybetti. Lira karşısındaki ABD doları, perşembe günkü kapanışının yüzde 1.09 altında değer gördü. Avro da yüzde 0.56 oranında değer kaybetti. İngiliz sterlini..

tasinmazhaber.com Döviz kurları haftayı değer kaybıyla sonlandırdı

Döviz kurları dün, bir önceki güne göre değer kaybetti. Lira karşısındaki ABD doları, perşembe günkü kapanışının yüzde 1.09 altında değer gördü. Avro da yüzde 0.56 oranında değer kaybetti. İngiliz sterlini ise yüzde 0,25 düştü.

Dolar kaç TL oldu? Euro hangi seviyelerden işlem gördü? Kurlardaki kapanış fiyatları neler?

Dün, serbest piyasada, 7 lira 83 kuruş ile 7 lira 95 kuruş bandında işlem gören Amerikan doları, haftayı 7 lira 85 kuruşta sonlandırdı. Euro da 9 lira 26 kuruş ile 9 lira 37 kuruş arasında değişim gördükten sonra 9 lira 29 kuruşta bulundu.

Sterlin ise dar bantta işlem gördü. Dün, en düşük 10 lira 19 kuruş; en yüksek 10 lira 30 kuruşu gören pound kurunun alış fiyatı, kapanış dakikasında 10 lira 24 kuruş, satış fiyatıysa 10 lira 26 kuruştaydı.

Kurların haftalık, aylık ve yıllık kazancı

Lira karşısındaki döviz kurları, değer kazancını sürdürüyor. Lira karşısındaki dolar, haftalık bazda yüzde 1.27 artış gerçekleştirdi. ABD dolarının aylık kazancıysa yüzde 5.49 oldu. Amerikan doları, yıllık bazda yüzde 34.61 arttı.

Lira karşısındaki avro kurunda da haftalık yüzde 2.23 oranında değer artışı görüldü. Aylık yüzde 5.6 yükselen kur, yılda yüzde 44.54 değer kazandı. Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecine giren İngiliz sterlininde de artış görülüyor. Haftalık bazda yüzde 1.99 yükselen sterlin, aylık yüzde 7.5 değer kazandı. Pound, yıllık bazda ise yüzde 41.08 kazandırdı.

Brezilya reali haftanın en çok kazandıranı oldu

Döviz kurları arasındaki dolar, euro ve sterlin değer kaybederken Brezilya reali, Rus rublesi ve Meksika pesosu değer kazancında ilk üçe girdi. Haftanın en çok kazandıran kuru, Brezilya reali (BRL) olarak kayda geçti. Döviz.com’un haberine göre BRL, yüzde 4.27 oranında arttı. Rus rublesi (RUB) de bir haftada yüzde 3.64 yukarı yönlü değişim yaşadı.

Meksika pesosu (MXN) da yüzde 3.42 değer kazandı. BRL, 1 lira 42 kuruştan satılıyor. RUB da 10 kuruşta bulunuyor. MXN ise 37 kuruşta yer alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL