Faiz indirim kampanyasına 4 bankadan destek geliyor

KONUTDER ve Ziraat Bankası tarafından başlatılan kampanya destekler gelmeye başladı. Faiz sorununu ortadan kaldıran dev işbirliğine Vakıfbank, Halkbank, Vakıf ve Ziraat Katılım da dahil olmaya hazırlanıyor.

Vatandaşların daha kolay daire sahibi olabilmesi için KONUTDER ve Ziraat Bankası tarafından başlalılan kampanya yeni katılımlarla daha da büyüyor. çığ gibi büyüyor. Yeni Asır gazetesinin haberine göre faiz sorununu halledebilmek için dev bir işbirliğine Vakıfbank, Halkbank, Vakıf ve Ziraat Katılım da dahil oluyor.

Bankalar anlaşmalı olarak vatandaşa kredi kullandıran yapı firmalarından daire satın alanlar için yüzde 0.98 faiz oranı ile kredi kullanma fırsatı sunulacak. Faiz oranı aylık yüzde 0.98 olurken 120 aya varan vade seçenekleri ve 500 bin liraya kadar konut kredisi kullanma imkanı sunulacak.

Bankaların konut kredisi faiz oranının yüzde 1.79 olarak belirlendiği, bankalarla çalışmakta olan yapı firmalarının da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri sonucunda müşterilerine faiz oranı aylık yüzde 0.98 olarak yansıtılmış olacak.

Tasinmazhaber.Com

Bir Cevap Yazın