Ekonomi Gündem İhaleler

Hazine taşınmazlarının ihaleleri ertelendi

Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan ve ülkemizde de yayılımı mevcut olan Corona virüsü kapsamında her anlamda tedbirler alınmaya devam ediyor. Önlem amaçlı birçok erteleme ve iptal söz konusuyken bir açıklama..

tasinmazhaber.com Hazine taşınmazlarının ihaleleri ertelendi

Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan ve ülkemizde de yayılımı mevcut olan Corona virüsü kapsamında her anlamda tedbirler alınmaya devam ediyor. Önlem amaçlı birçok erteleme ve iptal söz konusuyken bir açıklama da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan geldi.

Hazine taşınmazlarının ihaleleri normal şartlar altında kapalı veya açık teklif usulü ile yapılıyordu. İhale ile sonucu belirlenen hazine taşınmazlarının ertelendiğini ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum duyurdu.

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada hazine taşınmazlarının ihalelerini ertelediğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde hazine taşınmazlarının kapalı ya da açık teklif usulüyle yapılacak ihalelerini iptal ettik. Bu süreçte nisan ayı sonuna kadar ihale yapılmayacaktır.” dedi.

Böylelikle söz konusu olan hazine taşınmazlarının ihalelerinin bir ay süreyle ertelendiğinin altı çizildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL