Toki Haberleri

İstanbul Başakşehir Ayazma Toki kura sonuçları belli oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Kuzey Ayazma’da Yatay Şehirleşmeyle 50 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında hayata geçirilen İstanbul Başakşehir Kuzey..

tasinmazhaber.com İstanbul Başakşehir Ayazma Toki kura sonuçları belli oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Kuzey Ayazma’da Yatay Şehirleşmeyle 50 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında hayata geçirilen İstanbul Başakşehir Kuzey Ayazma GÖB 363 Konut projesinde Konut Belirleme Kurası çekilişi gerçekleştirildi. Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulan projedeki konutların kura çekilişinin tamamlanmasının ardından vatandaşlar İstanbul Başakşehir Ayazma Toki kura sonuçları listesinin yayınlamasını bekliyor. Kura sonuçlarının TOKİ tarafından açıklanmasının ardından ise kura isim listesi web sitemizde yer alacak. Kura isim listesine en hızlı şekilde ulaşabilmek için web sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Proje özellikleri neler?

Alt ve Orta gelir grubu için konut üretmeye devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor. İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Kuzey Ayazma’da hayata geçirilen İstanbul Başakşehir Kuzey Ayazma GÖB 363 Konut projesinde hak sahibi belirleme kuraları bugün çekilmeye başlandı. Kura çekilişi 14 Ocak 2021 Perşembe günü saat 14:00’de başladı. Hayata geçirilen toplu konut projesi  2+1 ve 3+1 tip dairelerden meydana geliyor.

İstanbul Başakşehir Ayazma Toki kura sonuçları

Toplam 363 adet konuttan meydana gelen projedeki  250 adet dairenin kura çekilişi gerçekleştirildi.  Projede kura çekilişi yapılacak olan dairelerin 162 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana geliyor. Çekilişi yapılacak olan dairelerin 88 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana geliyor.

Projede yer alan 2+1 tip dairelerin büyüklükleri brüt 88.49 metrekare, net 71 metrekare olarak tasarlandı. 2+1 tip konutların kura sonuçlarına aşağıda yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Projede yer alan 3+1 tip dairelerin büyüklükleri ise brüt 117.75 metrekare, net 95.29 metrekare olarak tasarlandı. 3+1 tip konutların kura sonuçlarına aşağıda yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Projede fiyat ve ödeme seçenekleri neler?

İstanbul Başakşehir Ayazma Toki Konutları projesinde yer alan 2+1 tip dairelerin fiyatları 257.357 TL’den başlıyor. Projedeki 2+1 tip dairelerin fiyatları 379.806 TL’ye kadar yükseliyor. Projede yer alan 3+1 tip dairelerin fiyatları 394.931 TL’den başlıyor. Projedeki 3+1 tip dairelerin fiyatları 510.959 TL’ye kadar yükseliyor.

Projede yer alan 2+1 daireler yüzde 12 peşinat ve 180 ay vade ile veya yüzde 20 peşinat ve 240 ay vade ile ödeme yaparak sahip olmak mümkün olabiliyor. Projedeki 3+1 tip dairelere ise yüzde 10 peşinat ve 120 ay vade ile veya yüzde 20 peşinat ve 180 ay vade ile ödeme yaparak sahip olmak mümkün olabiliyor.

Kura çekilişi nerede yayınlanıyor

İstanbul Başakşehir Ayazma Toki Konutları projesinde kura çekilişi 14 Ocak 2021 Perşembe günü saat 14:00’de yapıldı. Kura çekilişi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapıldı. Twitter, Facebook, Youtube, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişi için tıklayınız.

İstanbul Başakşehir Ayazma Toki kura sonuçları

Hayata geçirilen konut projesinde kura çekilişi yapıldıktan sonra kura isim listesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin web sitesinde yayınlanmaktadır. Kura isim listelerine ayrıca web sitemizden de ulaşabilirsiniz. Kura çekilişi yapılıp kura listeleri belli olduktan sonra aşağıdaki linklere tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kura çekişini izlemek için tıklayınız…

İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Kuzey Ayazma’da inşa edilen toplu konut projesinin kura sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL