Emlak Haberleri

İstanbul’da ilçe ilçe konut satış rakamları

Beykoz, Arnavutköy ve Ümraniye, geçen yılın üçüncü çeyreğine göre konut satışı sayısındaki artışının en fazla gerçekleştiği ilçelerden oldu. Konut satışlarının en fazla olduğu ilçeyse Esenyurt olarak kayda geçti. Bu yılın..

tasinmazhaber.com İstanbul’da ilçe ilçe konut satış rakamları

Beykoz, Arnavutköy ve Ümraniye, geçen yılın üçüncü çeyreğine göre konut satışı sayısındaki artışının en fazla gerçekleştiği ilçelerden oldu. Konut satışlarının en fazla olduğu ilçeyse Esenyurt olarak kayda geçti.

Bu yılın üçüncü çeyreğinde, İstanbul’da gerçekleştirilen konut satışlarının yüzde 61’i, Avrupa Yakası’ndan. İstanbul’daki konut satışları, 3’üncü çeyrek olarak sınıflandırılan nisan ve haziran ayları arasındaki dönemde, önceki yıla göre arttı.

Oransal olarak bakıldığında, bir yılda, konut satışındaki artışın en yüksek olduğu ilçe, Beykoz. Geçen yılın 3’üncü çeyrek dönemine göre Beykoz’daki satışlar, yüzde 126,6 arttı. Geçen yılın 3’üncü çeyreğinde 79 adet konutun satıldığı Beykoz’da 2020’nin aynı döneminde 179 adet konut satışı gerçekleştirildi.

Beykoz’u yüzde 120,6 seviyesindeki artışla Arnavutköy ilçesi izledi. Karadeniz’e kıyısı bulunan Arnavutköy’de geçen yılın 3’üncü çeyreğinde 914 adet konut satılırken bu yılın aynı dönemindeki ilçe genelinde, 2 bin 16 adet konut satıldı.

Ümraniye oransal artışta 3’üncü

Arnavutköy’ü, yüzde 116,4 oranındaki artışla Ümraniye takip etti. Geçen yılın nisan ve haziran ayı arasında bin 984 adet konutun satıldığı ilçede, bu yılın pandemiyle boğuşulmaya yeni yeni başlanan döneminde 4 bin 294 adet konut satıldı.

Dördüncü sıradaysa yüzde 108,2 oranındaki artışla Çekmeköy ilçesi yer aldı. Anadolu Yakası’ndaki ilçede, yüzde 108,2 oranında artış görüldü. Geçen yılın üçüncü çeyreğinde bin 555 adet konutun satıldığı Çekmeköy’de bu yıl, 3 bin 238 adet konut satıldı.

Oransal artışın yüzde 105,7 seviyesinde olduğu Ataşehir’deki 2019’un üçüncü çeyreğinde bin 378 adet konut satılırken bu yılın aynı döneminde, 2 bin 834 adet konut satıldı.

Sancaktepe Ataşehir’i izledi

Oransal bazda değerlendirildiğinde, Ataşehir ilçesini, Sancaktepe izledi.

Anadolu Yakası’nda yer alan Sancaktepe’deki bu artış, yüzde 103,5 oranında oldu. Üçüncü çeyrek dönemlerine bakıldığında, 2019’da 2 bin 239 adet konutun, bu yıl ise 4 bin 556 adet konutun satıldığı Sancaktepe’yi yüzde 98,6’lık artışla Güngören izledi. Geçen yılın 3’üncü çeyreğinde 505 adet konutun satıldığı ilçede, bu yılın aynı döneminde, bin 3 adet konut satıldı.

Konut satışlarının en fazla olduğu ilçeler

Bu yılın üçüncü çeyreğindeki Esenyurt’ta 12 bin 781 adet konut satıldı. Pendik’teki bu sayı, 5 bin 282 adet oldu. Beylikdüzü’nde ise 4 bin 825 adet konut satış işlemi gerçekleştirildi.

Taşınmaz Haber

Yabancılara yönelik konut satışı 3 aylık dönemde azaldı

Türkiye genelinde azalan konut satışları İstanbul’da arttı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL