Emlak Haberleri

İzmir Deprem Konutları temeli atıldı

Toplam 1.841 daire ve 208 adet ticari üniteden meydana gelen İzmir Deprem Konutları projesinin temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atıldı. Çevre ve Şehircilik bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)..

tasinmazhaber.com İzmir Deprem Konutları temeli atıldı

Toplam 1.841 daire ve 208 adet ticari üniteden meydana gelen İzmir Deprem Konutları projesinin temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atıldı.

Çevre ve Şehircilik bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından depremde ağır hasar gören ve yıkılan yedi farklı bölgede 1.841 adet daire ve 208 adet ticari ünite hayata geçirilecek.

Konutlar Ağustos’ta teslim

İlk etapta hayata geçirilecek olan konutlar içinde 397 adeti ise rezerv alanda yer alacak. İzmir şehrinde yaklaşık 3 bin 500 tanesi rezerv alanda 1.500 tanesi ise yerinde olmak üzere toplam 5 bin konut yapılacak. Bugün temel atma töreni gerçekleştirilen toplam 1.841 adet dairenin teslimleri ise Ağustos ayında yapılması planlanmaktadır.

Etaplar halinde 5 bin konutun tamamlanacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Depremden 10 ay sonra 2021 yılı Ağustos ayı içerisinde konutların teslimine başlıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL