İzmir Karabağlar Toki kura çekilişi ne zaman

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen “Her Yıl 100 bin sosyal konut” kapsamında hayata geçirilecek olan toplu konut projelerinde kura tarihleri belli oldu. Kura tarihleri belli olan projelerin kura saati ve kura yerleri de belli olmaya başladı. 81 ilde başlatılan 100 bin konut projesi kapsamında Türkiye genelinde toplam 262 proje hayata geçirilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İzmir İli, Karabağlar İlçesi’nde hayata geçirilecek olan İzmir Karabağlar Toki Evleri projesinin de kura tarihi, kura saati ve kura yeri belli oldu. Toplu konut projelerine başvurular 16 Aralık 2019 tarihinde başlamış, 16 Ocak 2020 tarihinde ise sona ermişti.

İzmir Karabağlar Toki kura çekilişi ne zaman

Toplam 750 adet daireden meydana gelen toplu konut projesinde başvurular tamamlandı. Artık vatandaşlar kuraların bir an önce çekilip sonuçların belli olmasını bekliyor. İzmir Karabağlar Toki kura çekilişi ne zaman sorununun cevabı ise 18 Şubat 2020 tarihinde Toki, tarafından açıklandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından açıklanan listede İzmir Karabağlar Toki Konutları projesinde yer alan toplam 750 adet konut için kura çekilişi 24 Şubat 2020 tarihinde Perşembe günü yapılacak.

Projede kura çekilişi nerede ve ne zaman yapılacak?

İzmir Karabağlar Toki Evleri projesinde kura çekilişi 24 Şubat 2020 tarihinde Perşembe günü Saat: 13:00‘da yapılacak. Kura çekilişinin yapılacağı yer ise İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halkapınar Kapalı Spor Salonu olarak belirlendi.

Projede 2+1 ve 3+1 konutlar yer alacak

Toki 100 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilecek olan İzmir Karabağlar’daki konut projesinde iki farklı tip daire seçeneklerine yer veriliyor. Projede yer alacak olan konutlar 2+1 ve 3+1 tipinde olacak. 2+1 konutların büyüklükleri 75 metrekare ile 85 metrekare arasında olması bekleniyor. 3+1 konutların büyüklükleri ise 100 metrekare olması bekleniyor. Projede yer alan konutların 525 tanesi 2+1 tipindeki dairelerden meydana geliyor. Dairelerin 225 tanesi ise 3+1 tipindeki konutlardan meydana geliyor.

Konutların 240 ay vade ile satışa sunuluyor

Her yıl yapılması planlanan 100 bin sosyal konut projesi kapsamında satışa sunulacak olan İzmir Karabağlar Toki Evleri projesinden daire sahibi olmak isteyen vatandaşlar yüze 10 peşinat ödedikten sonra kalan tutarı yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile ödeme yapmaları gerekiyor.

Toki 100 bin konut kura çekiliş tarihlerini öğrenmek için tıklayınız….

İzmir Karabağlar Toki Evleri projesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın