İzmir Karabağlar Toki kura sonuçları

Google Haberlere Abone Ol

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen “Her Yıl 100 bin sosyal konut” kapsamında İzmir İli, Karabağlar İlçesi’nde hayata geçirilecek olan İzmir Karabağlar Toki Evleri projesinin yer alan dairelerin kura çekilişi bugün gerçekleştirildi. Toplu konut projelerine başvurular 16 Aralık 2019 tarihinde başlamış, 16 Ocak 2020 tarihinde ise sona ermişti.

Toplam 750 adet daireden meydana gelen toplu konut projesinde başvurular tamamlandı. Artık vatandaşlar kuraların sonuçların açıklanmasını bekliyor. İzmir Karabağlar Toki kura sonuçları kuraların çekilişinin ardından en kısa sürede TOKİ tarafından açıklanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek olan İzmir Karabağlar Toki Konutları projesinde yer alan toplam 750 adet konut için kura çekilişi 24 Şubat 2020 tarihinde Perşembe günü yapıldı.

Projede kura çekilişi nerede yapıldı?

İzmir Karabağlar Toki Evleri projesinde kura çekilişi 24 Şubat 2020 tarihinde Perşembe günü Saat: 13:00′da noter huzurunda gerçekleştirildi. Kura çekilişi İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halkapınar Kapalı Spor Salonu‘nda yapıldı.

Kura Çekilişi yapıldıktan sonra İzmir Karabağlar Toki kura sonuçları belli olacak. Yöresel mimaride inşa edilen konutların dışında projede ayrıca spor alanları, oyun alanları, parklar, peyzaj alanları da yer almaktadır.

İzmir Karabağlar Toki kura sonuçları belli olduktan sonra ise kura çekilişi sonucu daire sahibi olanların kura listesi Toki’nin web sitesinden yayınlanacak. Kura sonuçlarını web sitesi üzerinden hak sahibi kimlik numarası girilerek öğrenmek mümkün olmaktadır.

Projede 2+1 ve 3+1 konutlar yer alacak

Toki 100 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilecek olan İzmir Karabağlar’daki konut projesinde iki farklı tip daire seçeneklerine yer veriliyor. Projede yer alacak olan konutlar 2+1 ve 3+1 tipinde olacak. 2+1 konutların büyüklükleri 75 metrekare ile 85 metrekare arasında olması bekleniyor. 3+1 konutların büyüklükleri ise 100 metrekare olması bekleniyor. Projede yer alan konutların 525 tanesi 2+1 tipindeki dairelerden meydana geliyor. Dairelerin 225 tanesi ise 3+1 tipindeki konutlardan meydana geliyor.

Konutların 240 ay vade ile satışa sunuluyor

Her yıl yapılması planlanan 100 bin sosyal konut projesi kapsamında satışa sunulacak olan İzmir Karabağlar Toki Evleri projesinden daire sahibi olmak isteyen vatandaşlar yüze 10 peşinat ödedikten sonra kalan tutarı yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile ödeme yapmaları gerekiyor.

Toki 100 bin konut kura çekiliş tarihlerini öğrenmek için tıklayınız….

İzmir Karabağlar Toki Evleri projesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Tasinmazhaber.Com

Bir Cevap Yazın