Toki Haberleri

Karabük Belen Mahallesi’nde TOKİ konutları için kura düzenlenecek

Karabük Belen Mahallesi’nde TOKİ konutlarının teslimi kura çekilişlerinin sonucunda tamamlanacak. Yapılan habere göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülmesi beklenen kura süreci son 249 konutu kapsıyor. 137 adet 2+1..

tasinmazhaber.com Karabük Belen Mahallesi’nde TOKİ konutları için kura düzenlenecek

Karabük Belen Mahallesi’nde TOKİ konutlarının teslimi kura çekilişlerinin sonucunda tamamlanacak. Yapılan habere göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülmesi beklenen kura süreci son 249 konutu kapsıyor. 137 adet 2+1 ve 112 adet 3+1 olmak üzere toplamda 249 konutu kapsayan kuralar için verilen tarih 8 Ocak-22 Ocak 2021 tarihi oldu.

Karabük Belen Mahallesi’nde ev sahibi olma heyecanı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor. Son olarak Karabük Belen Mahallesi’nde TOKİ konutlarının teslim edileceği açıklaması 249 konutu kapsadı. Hak sahiplerine verilmesi gereken dairelerden 137’si 2+1, 112’si ise 3+1’dir. Belen TOKİ’den konut sahibi olmak isteyen vatandaşların Halk Bankası üzerinden başvuru bedeli yatırması istendi. 2+1 daireler için istenilen bedel 1000 TL, 3+1 daireler için istenilen bedel ise 2000 TL’dir.

Kimler başvuru yapabilir?

Belen Mahallesi’nde tamamlanan konut projesi için başvuru yapanlardan istenilen belirli şartlar vardır. Bu şartlardan ilki Karabük il sınırları içerisinde 1 yıl ikamet etme zorunluluğu olarak karşımıza çıkıyor. İkamette 1 yıllık süreci doldurmayanlar ise il nüfusa kayıtlı olduğunu belgelemesi durumunda katılım sağlayabilir. İkamet şartını karşılayan, ancak başvuru yapan kişinin kendi, eşi ve çocuklarının üzerinde başka bir ev tapusunun bulunmasının tespiti halinde katılım hakkı verilmez. Projeye dair daha detaylı bilgi için toki.gov.tr adresini ziyaret etmesi tavsiye edilir.

İhale haberlerine göz atmak için tıklayınız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL