Toki Haberleri

Karaman Kırbağ Toki kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Karaman İli, Kırbağ İlçesi’nde hayata geçirilecek olan Karaman Kırbağ 658 toplu konut projesinde Karaman..

tasinmazhaber.com Karaman Kırbağ Toki kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Karaman İli, Kırbağ İlçesi’nde hayata geçirilecek olan Karaman Kırbağ 658 toplu konut projesinde Karaman Kırbağ Toki kura sonuçları belli oluyor.

Toplamda 658 adet dairenin bulunduğu Karaman, Kırbağ İlçesi’ndeki toplu konut projesinde yer alan konutların hak sahipliği kura çekilişi bugün gerçekleştirildi. Kura çekilişinin sonrasında kura çekilişinde daire sahibi olanların isim listelerinin Toki tarafından yayınlanması süreci başlıyor.

Toplu konut kura çekilişi nerede yapıldı?

Karaman’ın Kırbağ  İlçesinde inşa edilecek olan Karaman Kırbağ Toki konutları projesinde kuralar 23 Mart 2020 tarihinde Pazartesi günü yapıldı. 23 Mart 2020 tarihinde Pazartesi günü saat 10:00’da yapılan kura çekilişi ile konut sahipleri belirlenmiş oldu. Proje ile ilgili kura töreni corona virüsü önlemleri kapsamında iptal edilmiş olup kura çekilişi internet üzerinden canlı olarak yapıldı.

Sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişi yapıldıktan sonra Karaman Kırbağ Toki kura sonuçları isim listesi ilgili yerlerde yayınlanacak. İhalesi yapılarak yöresel mimaride inşa edilecek olan projede dairelerin dışında ayrıca spor alanları, oyun alanları, parklar, peyzaj alanları gibi ortak alanlarda yer alacak.

Projedeki daire tipleri neler?

Karaman Kırbağ Toki evleri projesinde yer alan daireler iki farklı tipte tasarlanmış durumda. İki farklı tip olarak tasarlanan dairelerden biri 2+1 tipindeki daireler, diğeri ise 3+1 tipindeki daireler olarak yer alıyor. 658 adet dairenin yer alacağı toplu konut projesindeki dairelerin 461 tanesi 2+1 tipindeki dairelerden meydana geliyor. Dairelerin 197 tanesi ise 3+1 tipindeki dairelerden meydana geliyor.

Karaman Kırbağ Toki kura sonuçları nerede yayınlanıyor?

Toki 100 bin konut projesi kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde hayata geçirilecek olan projelerden biri olan Karaman, Kırbağ İlçesindeki konut projesinde kura sonuçları TOKİ’nin web sitesinden açıklanıyor. İsim listesi ayrıca E-Devlet kapısı sistemi üzerinden E-Devlet Kapısı web sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/toki-talep-toplama-projeleri-icin-hak-sahipligi-kura-sonucu-sorgulama linkinden kullanıcı adı ve şifre girilerek öğrenilebilmektedir.

Karaman Kırbağ Toki konutları projesinden konut edinebilmek için önce yüze 10 peşinat ödeniyor. Peşinat ödendikten sonra kalan tutarı yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile ödeyerek daire sahibi olabiliyorsunuz.

Toki 100 bin konut kura çekiliş tarihlerini öğrenmek için tıklayınız….

Karaman Kırbağ Toki Evleri projesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL