Kategoriler
Toki Haberleri

Kilis Merkez Toki kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kilis İli, Merkez İlçesi’nde hayata geçirilecek olan Kilis Merkez Toki Konutları projesinde kuralar bugün çekiliyor. Kura çekilişi yapıldıktan sonra Kilis Merkez Toki kura sonuçları belli olacak. Kura sonuçları açıklandıktan hemen sonra ise kura isim listesi web sitemizde yer alacak. Kura isim listesine en hızlı şekilde ulaşabilmek için web sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Proje özellikleri neler?

Alt ve Orta gelir grubu için konut üretmeye devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Kilis İli, Merkez İlçesi’nde inşa edilecek olan Kilis Merkez Toki Konutları projesinde hak sahibi belirleme kuraları bugün çekilecek. Hayata geçirilecek olan projede toplam 300 adet konuta yer verilecek.

Kilis Merkez Toki Evleri projesinde 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı daire seçeneklerine yer verilecek. Projede bulunan dairelerin büyüklükleri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra netlik kazanacak. Ancak yapılacak olan 2+1 konutların 75 ile 80 metrekare civarında, 3+1 konutların ise 100 metrekare civarında olması bekleniyor. Projede yer alan konutların 354 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana geliyor. Projedeki dairelerin 152 tanesi ise 3+1 tip konutlardan meydana geliyor. Konut bloklarının ise zemin kat +2 normal kat, zemin kat + 3 normal kat veya zenim kat + 4 normal katlı olması bekleniyor.

Kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Kilis Merkez Toki Konutları projesinde kura çekilişi 09 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Toplam 506 adet konuttan oluşan toplu konut projesi, 100 bin sosyal toplu konut projesi kapsamında hayata geçirilecek. Kura çekilişi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapılacak. Twitter, Facebook gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak olan kura çekilişi 09 Temmuz 2020 tarihinde Perşembe günü Saat: 14:00’da gerçekleştirilecek.

Projede yer alan 354 adet 2+1 daireye toplam 465 kişi başvuruda bulundu. Başvuruların 2 tanesi Şehit Ailesi kategorisinden, 40 tanesi Engelli kategorisinden, 423 tanesi ise Diğer kategorisinden başvuruda bulundu. 152 adet 3+1 tip daireye ise toplam 844 kişi başvuruda bulundu. Başvuruların 4 tanesi Şehit Ailesi kategorisinden, 53 tanesi Engelli kategorisinden, 787 tanesi ise Diğer kategorisinden başvuruda bulundu. 

Kilis Merkez Toki kura sonuçları

506 adet konutun hayata geçirileceği toplu konut projesinde kura çekilişi yapıldıktan sonra kura isim listesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin web sitesinde yayınlanmaktadır. Kura isim listelerine ayrıca web sitemizden de ulaşabilirsiniz. Kura çekilişi yapılıp kura listeleri belli olduktan sonra aşağıdaki linklere tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

2+1 dairelerin kura sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız…

3+1 dairelerin kura sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız…

Kilis İli, Merkez İlçesi’nde inşa edilecek olan toplu konut projesinin kura sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir