Konut Hesabı olanlar dikkat! Yeni karar Resmi Gazete’de yayımlandı

Google Haberlere Abone Ol

Konut hesabı olanları ilgilendiren karar Resmi Gazete’de bugün yayımlandı. Ekonomide son dönemde yaşanan durgunluk, istihdamın durması gibi nedenlerden dolayı alınan yeni kararlara her geçen gün yenisi ekleniyor. Sağlık sektörü kadar koronavirüsle mücadele kapsamında ekonomiye de önem sağlanıyor. Cumhurbaşkanının imzasını taşıyan konut hesabı kararına hep birlikte göz atalım.

Konu ile alakalı yeni karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla uygulamaya sokuluyor. Konut hesabı ve devlet katkısına dair getirilen yönetmelik neticesinde, bugünden itibaren geçerli olan ve 30 Eylül 2020 tarihine değin düzenli ödeme imkânı bulamayanlar ve aylık ödeme planı seçmiş olanlar; dönem içerisinde en fazla 6 kez, 3 aylık ödeme planını seçen kişiler ise bir dönem içinde en fazla 2 defa esneklik uygulanmasına karar verildi.

Konut Hesabı nedir, ne işe yarar?

Konut hesabı, kişilerin uzun vadeli birikim yapmasına olanak sağlayan ve bunu tasarruf içinde yapan önemli bir tasarruf ürünüdür. Şartların sağlanması sonucunda Devlet katkısı birikime eklenir ve toplumu tasarrufa iter.

Tasinmazhaber.Com

Bir Cevap Yazın