Emlak Haberleri Konut Kredisi

Konut kredisi faiz oranları yükseldi

Konut kredisi faiz oranları ne oldu? Faiz oranlarında son durum ne?  Konut kredisi faiz oranları yükseldi mi? Konut fiyatları ne olacak?  Ev almak için geç mi kalındı? Konut fiyatları düşecek..

tasinmazhaber.com Konut kredisi faiz oranları yükseldi

Konut kredisi faiz oranları ne oldu? Faiz oranlarında son durum ne?  Konut kredisi faiz oranları yükseldi mi? Konut fiyatları ne olacak?  Ev almak için geç mi kalındı? Konut fiyatları düşecek mi? Tüm bu sorular vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor.

Kamu bankaları korona virüsü nedeniyle zor durumda olan piyasaları rahatlatmak için düşük faizle konut kredisi, taşıt kredisi, tatil kredisi, ihtiyaç kredisi gibi bir çok kredi imkanı sağladılar.  Özellikle inşaat sektörü ve otomobil sektöründe düşük faizli krediler büyük ilgi gördü. 2020 yılı Haziran ayında son yılların en yüksek satış rakamlarına ulaşıldı.

Önce 2. el konutlar için faiz oranı artırıldı

Düşük faizle krediler 2020 yılı Temmuz ayında da devam etti. Haziran ayı kadar olmasa da Temmuz ayında da inşaat sektöründe ve otomotiv sektöründe satışlar devam etti. 2020 yılı Ağustos ayına gelindiğinde ise kamu bankaları faizler konusunda açıklamalar yapmaya başladılar. Önce 2. el konutlarda faizler yükseltildi. Faizlerin düşürülmesi ile birlikte vade oranları da düşürüldü. Daha önce 180 ay vade ile konut kredisi kullanma imkanı bulunurken bu vade oranı 120 aya düşürüldü. Faiz oranları da 0.74 iken önce 0.79 olarak artırıldı. Daha sonra bu oran 0.87’ye çıkarıldı.

Konut kredisi faiz oranları yükseldi

06 Ağustos 2020 tarihi itibarı ile kamu bankaları konut kredisi faiz oranlarını yeniden revize etti. daha önce Sıfır evler için konut kredisi faiz oranları yüzde 0.64 olarak açıklanmıştı. 06 Ağustos 2020 tarihinde ise sıfır konutların için de konut kredisi faiz oranları da yükseldi.

Halk Bankası konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? Faiz oranları yükseldi mi? yüzde 0.64 faiz oranı ile konut kredisi veren banka var mı? Bugün itibarı ile vatandaşlar bu sorunun cevabını arıyor. Ancak artık yüzde 0.64 faiz oranı ile konut kredisi veren banka bulunmamaktadır.

Konut kredisi faiz oranları ne oldu?

Artık bütün gayrimenkullerde faiz oranları eşitlendi. 1. el veya 2. el konutlar için ayrı faiz oranları bulunmuyor. Kamu bankaları her iki tip taşınmaz içinde aynı faiz oranını uygulamaya başladı. Bankalar tarafından yapılan açıklamada 1. el ve 2. el konut kredisi faiz oranları yüzde 0.87 olarak belirlendi. vadeler ise 120 ay olarak belirlendi.

180 ay vade için faiz oranı yüzde 0.99 oldu

Ankara, İstanbul ve İzmir için 500 bin TL’ye kadar, diğer illerde ise 300 bin TL’ye kadar çekilecek olan kredilerde 120 ay vade ve yüzde 0.87 faiz oranı geçerli olacak. Vadenin 180 ay olması durumunda ise yine aynı tutarlar için yüzde 0.99 faiz oranı uygulanacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL