Toki Haberleri

Konya Meram Beybes Toki kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Konya İli, Meram İlçesi, Beybes Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Konya Meram Beybes 609 toplu..

tasinmazhaber.com Konya Meram Beybes Toki kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Konya İli, Meram İlçesi, Beybes Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Konya Meram Beybes 609 toplu konut projesinde Konya Meram Beybes Toki kura sonuçları belli oluyor.

Toplamda 609 adet dairenin bulunduğu Konya, Meram İlçesi, Beybes Mahallesi’ndeki toplu konut projesinde yer alan konutların hak sahipliği kura çekilişi bugün gerçekleştirildi. Kura çekilişinin sonrasında kura çekilişinde daire sahibi olanların isim listelerinin Toki tarafından yayınlanması süreci başlıyor.

Toplu konut kura çekilişi nerede yapıldı?

Konya, Meram İlçesi, Beybes Mahallesi’ndeki hayata geçirilecek olan Konya Meram Beybes Toki konutları projesinde kuralar 23 Mart 2020 tarihinde Pazartesi günü yapıldı. 23 Mart 2020 tarihinde Pazartesi günü saat 14:00’da yapılan kura çekilişi ile konut sahipleri belirlenmiş oldu. Proje ile ilgili kura töreni corona virüsü önlemleri kapsamında iptal edilmiş olup kura çekilişi internet üzerinden canlı olarak yapıldı.

Sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişi yapıldıktan sonra Konya Meram Beybes Toki kura sonuçları isim listesi ilgili yerlerde yayınlanacak. İhalesi yapılarak yöresel mimaride inşa edilecek olan projede dairelerin dışında ayrıca 2 adet ticaret merkezi, 2 adet cami inşaatları ile alt yapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alacak.

Projedeki daire tipleri neler?

Konya Meram Beybes Toki evleri projesinde yer alan daireler iki farklı tipte tasarlanmış durumda. İki farklı tip olarak tasarlanan dairelerden biri 2+1 tipindeki daireler, diğeri ise 3+1 tipindeki daireler olarak yer alıyor. 609 adet dairenin yer alacağı toplu konut projesindeki dairelerin 426 tanesi 2+1 tipindeki dairelerden meydana geliyor. Dairelerin 183 tanesi ise 3+1 tipindeki dairelerden meydana geliyor.

Konya Meram Beybes Toki kura sonuçları nerede yayınlanıyor?

Toki 100 bin konut projesi kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde hayata geçirilecek olan projelerden biri olan Konya, Meram İlçesi, Beybes Mahallesi’ndeki konut projesinde kura sonuçları TOKİ’nin web sitesinden açıklanıyor. İsim listesi ayrıca E-Devlet kapısı sistemi üzerinden E-Devlet Kapısı web sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/toki-talep-toplama-projeleri-icin-hak-sahipligi-kura-sonucu-sorgulama linkinden kullanıcı adı ve şifre girilerek öğrenilebilmektedir.

Konya Meram Beybes Toki konutları projesinden konut edinebilmek için önce yüze 10 peşinat ödeniyor. Peşinat ödendikten sonra kalan tutarı yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile ödeyerek daire sahibi olabiliyorsunuz.

Toki 100 bin konut kura çekiliş tarihlerini öğrenmek için tıklayınız….

Konya Meram Beybes Toki Evleri projesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL