Toki Haberleri

Mamak Altıağaç Karaağaç Toki kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara İli, Mamak İlçesi,  Karaağaç Mahallesi’nde hayata geçirilen Mamak Altıağaç Karaağaç Toki 2. etap Konutları projesinde yer alan daireler için..

tasinmazhaber.com Mamak Altıağaç Karaağaç Toki kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara İli, Mamak İlçesi,  Karaağaç Mahallesi’nde hayata geçirilen Mamak Altıağaç Karaağaç Toki 2. etap Konutları projesinde yer alan daireler için hak sahibi belirleme kuraları bugün çekildi.  Kura çekilişinin tamamlanmasının ardından vatandaşlar Mamak Altıağaç Karaağaç Toki kura sonuçları listesinin yayınlamasını bekliyor. Kura sonuçlarının TOKİ tarafından açıklanmasının ardından ise kura isim listesi web sitemizde yer alacak. Kura isim listesine en hızlı şekilde ulaşabilmek için web sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Mamak Altıağaç Karaağaç Toki kura sonuçları

Mamak Altıağaç Karaağaç Toki 2. etap Evleri projesinde yer alan dairenin konut belirleme kurası 23 Ekim 2020 tarihinde, Cuma günü Toki’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapıldı. Kura çekilişi sonucunda kura sonuçları belli oldu.

Mamak Altıağaç Karaağaç Toki kura sonuçları belli olduktan sonra listeler Toki’nin web sitesi üzerinden hak sahibi kimlik numarası girilerek öğrenilebilir.

Yatay Mimariyle Yükselen Türkiye projesi kapsamında inşa edilen projelerden biri de Mamak Altıağaç Karaağaç 2. etap Toki Evleri projesi oldu. Projede 3+1 ve 4+1 olmak üzere toplam iki tip daire seçeneği yer almaktadır.

Konutların yüzde 10’u Şehit Aileleri’ne, yüzde 5’i ise Engelli kategorisindeki vatandaşlara aittir. 9 adet 4+1 tip konutlara 53 adet başvuru yapılmış. Şehit Aileleri kategorisinden 2 adet başvuru yapılmıştır. Engelli kategorisinde 1 adet başvuru yapıldı.  Diğer kategorisinden 7 adet konut için yapılan başvuru sayısı ise 50 dir.

Ankara İli, Mamak İlçesi,  Karaağaç Mahallesi’nde hayata geçirilen projedeki 4+1 tip 213 adet daire için 205 adet başvuru yapıldı, 205 adet başvuru için hak sahibi ve konut belirleme kura çekilişi yapıldı. 96 adet daire için 89 adet başvuru yapıldı, 89 adet başvuru için hak sahibi ve konut belirleme kura çekilişi yapıldı. 3+1 tip konutlara 495 adet konut için toplam başvuru sayısı 498 adettir.

Kura sonuçları nerede yayınlanıyor?

Kura sonuçlarına TOKİ’nin web sitesi üzerinden Hak Sahibi Kimlik No bilgisini girerek öğrenmek mümkün. Ancak Yatay Mimariyle Yükselen Türkiye projesi kapsamında inşa edilecek olan talep toplama projelerinden biri olan Mamak Karaağaç Toki Konutları projesindeki dairelerin kura sonucuna Satışlar & Duyurular  bölümünde yer alan Duyurular linkine girerek öğrenmek mümkün.

Kura sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız…

Tel: 444 86 54

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL