Mardin Artuklu Nur Toki kura sonuçları

Google Haberlere Abone Ol

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan 100 bin toplu konut projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Mardin İli, Artuklu İlçesi, Nur Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Mardin Artuklu Nur Toki kura sonuçları yapılacak olan çekiliş ile bugün belli olacak. 100 bin Toplu Konut Talep Örgütleme Projesi kapsamında hayata geçirilecek olan projenin kura sonuçları açıklandığında kura listesi web sitemizde yer alacak.

Yayılma hızına ve insan sağlığı üzerindeki etkisine bakılarak Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından Pandemi olarak kabul edilen Korona virüs salgını nedeni ile kura çekiliş törenlerine 24 Mart 2020 tarihinde ara verilmişti. Daha sonra vatandaşların katılmadığı Toki kura çekilişi 28 Nisan 2020 tarihi itibarı ile yeniden başladı.

Bu kapsamda toplam 400 tane daireden meydana gelen Mardin İli, Artuklu İlçesi, Nur Mahallesi’ndeki toplu konut projesinde bulunan konutların hak sahipliği kura çekilişi bugün yapılacak. Kura çekilişi sonucu daire sahibi olmaya hak kazanan vatandaşların isim listesi Toki tarafından yayınlanması süreci başlıyor.

Projenin kura çekilişi nerede yapılacak?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Mardin İli, Artuklu İlçesi, Nur Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Mardin Artuklu Nur Toki konutları projesinde kuralar 22 Mayıs 2020 tarihinde Cuma günü gerçekleştirilecek. 22 Mayıs 2020 tarihinde Cuma günü saat 12:00’da yapılan kura çekilişi ile daire sahipleri belirlenmiş olacak. Proje ile ilgili kura töreni corona virüsü önlemleri kapsamında iptal edilmiş olup kura çekilişi internet üzerinden canlı olarak yapılmaya başlandı.

Kura çekilişleri Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapılıyor. Kura çekilişi yapıldıktan sonra Mardin Artuklu Nur Toki kura sonuçları isim listesi ilgili yerlerde yayınlanacak. İhalesi yapılarak yöresel mimaride inşa edilecek olan projede dairelerin dışında ayrıca spor alanları, oyun alanları, parklar, peyzaj alanları gibi ortak alanlarda yer alacak.

Projedeki daire tipleri neler?

Toplu konut projesinde yer alan konutların iki farklı tipte tasarlanmış durumda. İki farklı tip olarak tasarlanan dairelerden biri 2+1 tipindeki daireler meydana geliyor.  Diğeri ise 3+1 tipindeki konutlardan oluşuyor. Toplam 400 adet dairenin inşa edileceği toplu konut projesinde konutların 262 tanesi 2+1 tipindeki konutlardan meydana geliyor. Projede yer alan evleri 138 tanesi ise 3+1 tipindeki konutlardan meydana gelmektedir.

Mardin Artuklu Nur Toki kura sonuçları nerede yayınlanıyor?

Toki 100 bin sosyal konut projesi kapsamında inşa edilecek olan projelerden biri olan Mardin İli, Artuklu İlçesi, Nur Mahallesi’ndeki toplu konut projesinde kura sonuçları TOKİ’nin web sitesinden açıklanıyor. Kura sonucu ev sahibi olmaya hak kazananların listesi sonuçlar açıklandığında ayrıca kura listesi web sitemizde yer alacak.

Mardin Artuklu Nur Toki konutları projesinden daire sahibi olabilmek için önce yüze 10 peşinat ödeniyor. Peşinat ödendikten sonra kalan tutarı yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile ödeyerek daire sahibi olabiliyorsunuz.

Mardin Artuklu Nur Toki Evleri projesi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenler 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

Tasinmazhaber.Com

Bir Cevap Yazın