Meram Uluırmak Evleri’nde kuralar çekildi

Meram Belediyesi tarafından Konya, Meram’da hayata geçirilen Meram Uluırmak Evleri projesinde yer alan dairelerin hak sahipleri belirleme kurası gerçekleştirildi. Projede yer alan dairelerin tamamı 166,5 metrekare büyüklüğe sahip 3+1 tip dairelerden meydana geliyor.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun da yer aldığı kura töreni Meram Belediyesi Meclis Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi. Yine aynı bölgede 2 bin 500 dairelik yeni bir projenin başlayacağı da belirtildi.

Toplam 1.646 adet daireden meydana gelen Meram Uluırmak Evleri projesindeki 818 adet daire için 2 bin 223 kişi ön başvuruda bulunmuştu. Yapılan kura töreni sonucunda 818 adet asil, 818 kişi de yedek olarak belirlenmiş oldu.

Yaklaşık dört ay önce Küçük Aymanas Evleri projesini, üç hafta önce de Aksinne Evleri projesinin temelinin atıldığını belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Şimdi ise sıra, 90 bin metrekare yüzölçümüne sahip arsa alanı üzerinde inşa edilecek olan, 32 bin metrekare yeşil alanı, 320 araçlık açık, 1650 araçlık kapalı otoparkı olan dev bir proje olan Uluırmak Evleri projesine geldi. Hafriyat çalışmaları başladı en kısa zamanda temel atma gerçekleştirilecek” dedi.

Uluırmak Evleri kura sonuçları için tıklayınız..

Tasinmazhaber.Com

Bir Cevap Yazın