Toki Haberleri

Mersin Mut Deveci Toki kura sonuçları belli oldu

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Mersin İli, Mut İlçesi, Deveci Mahallesi’nde hayata geçirilen Mersin Mut Deveci Toki Konutları projesinde Konut Belirleme Kurası çekilişi yapılmıştır…

tasinmazhaber.com Mersin Mut Deveci Toki kura sonuçları belli oldu

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Mersin İli, Mut İlçesi, Deveci Mahallesi’nde hayata geçirilen Mersin Mut Deveci Toki Konutları projesinde Konut Belirleme Kurası çekilişi yapılmıştır. Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulan projedeki konutların kura çekilişinin tamamlanmasının ardından vatandaşlar Mersin Mut Deveci Toki kura sonuçları listesinin yayınlamasını beklemektedir. Ayrıca Mersin Mut 2.Etap Belediye projesinin kura çekilişi de bugün gerçekleştirilmiştir.

Proje özellikleri neler?

Alt ve Orta gelir grubu için konut üretmeye devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha eklemiştir. Mersin İli, Mut İlçesi, Deveci Mahallesi’nde hayata geçirilen Mersin Mut Deveci Mahallesi 324 Konut Projesi hak sahibi belirleme kuraları bugün çekilmiştir. Kura çekilişi 06 Eylül 2021 tarihinde Pazartesi günü saat 16:00’de başlamıştır. Mersin Mut 2.Etap Belediye projesinin kura çekilişi ise 06 Eylül 2021 tarihinde saat 15:30 da yapılmıştır. Hayata geçirilen toplu konut projesi  2+1 ve 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir.

Mersin Mut Deveci Toki kura sonuçları

Toplam 324 adet konutun yer aldığı projedeki toplam 128 adet dairenin kura çekilişi gerçekleştirilmiştir.  Projede kura çekilişi yapılacak olan dairelerin 34 tanesi 3+1 tip dairelerden meydana geliyor. Çekilişi yapılacak olan dairelerin 94 tanesi ise 2+1 tip dairelerden meydana gelmektedir.

Projede yer alan 2+1 tip dairelerin büyüklükleri brüt 86.25 ve 86.28 metrekare, net ise 66.01 metrekare olarak tasarlanmıştır. Toplu konut projesinde yer alan 3+1 tip dairelerin büyüklükleri ise brüt 127.30 metrekare, net ise 100.18 metrekare olarak tasarlanmıştır.

Projede fiyat ve ödeme seçenekleri neler?

Mersin Mut Deveci Toki Konutları projesinde yer alan 2+1 tip dairelerin fiyatları 137.007,71 TL’den başlamaktadır. Projede yer alan 3+1 tip dairelerin fiyatları 210.365,09 TL’den başlamaktadır.

Projede iki farklı ödeme imkanı yer alıyor. Birinci seçenekte 2+1 tip dairelere yüzde 12 peşinat ödeme ve 180 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olunabiliyor. İkinci seçenekte ise yüzde 20 peşinat ve 240 ay vade ile ödeme yaparak konut sahibi olma fırsatı sunulmaktadır.

3+1 tip daireler için de iki farklı ödeme imkanı yer alıyor. Birinci seçenekte 3+1 tip dairelere yüzde 10 peşinat ödeme ve 120 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olunabiliyor. İkinci seçenekte ise yüzde 20 peşinat ve 180 ay vade ile ödeme yaparak konut sahibi olma fırsatı sunulmaktadır.

Kura çekilişi nerede yayınlanıyor

Mersin Mut Deveci Toki Konutları projesinde kura çekilişi 06 Eylül 2021 tarihinde Pazartesi günü saat 16:00’de başlamıştır. Kura çekilişi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapılmıştır. Çekiliş Twitter, Facebook, Youtube, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanmıştır.

Mersin Mut Deveci Toki kura sonuçları

Hayata geçirilen konut projesinde kura çekilişi yapıldıktan sonra kura isim listesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin web sitesinde yayınlanmaktadır. Kura isim listelerine ayrıca web sitemizden de ulaşabilirsiniz. Kura çekilişi yapılıp kura listeleri belli olduktan sonra aşağıdaki linklere tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Mersin İli, Mut İlçesi, Deveci Mahallesi’nde inşa edilen toplu konut projesinin kura sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

Diğer Toki haberleri için tıklayınız….

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL