İhaleler Toki Haberleri

Nevşehir Derinkuyu Toki ihalesi yapılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığı tarafından Nevşehir İli, Derinkuyu İlçesi’nde hayata geçirilecek olan Nevşehir Derinkuyu Toki ilahesi için geri sayım başladı. Projenin ihalesi 26 Kasım..

tasinmazhaber.com Nevşehir Derinkuyu Toki ihalesi yapılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığı tarafından Nevşehir İli, Derinkuyu İlçesi’nde hayata geçirilecek olan Nevşehir Derinkuyu Toki ilahesi için geri sayım başladı. Projenin ihalesi 26 Kasım 2020 tarihinde yapılması planlanmaktadır.

Nevşehir Derinkuyu Toki ihalesi

Toplam 126 adet konuttan meydana gelen Nevşehir Derinkuyu Toki ilahesi Kasım ayı içerisinde yapılacak. Toplu konut projesinin ihalesi  26 Kasım 2020 tarihinde Perşembe günü Saat 14:00’da yapılacak. İhale komisyonunun toplantı yeri, e-tekliflerin açılacağı yer olan T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, toplantı salonunda yapılacak.

İhalesi yapılan toplu konut projesinde 126 adet konut dışında ayrıca 1 adet 3 dükkanı olan ticari bina ile birlikte altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor. Projede ayrıca spor alanları, oyun alanları, park alanları ve peyzaj alanları da yer alması bekleniyor. Açık ihale usulü ile ihale edilen proje ile ilgi sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer tesliminin yapılarak işe başlanması gerekiyor. İşe başlanma tarihinde sonra 400 takvim gününde ise işin bitirilmesi gerekiyor.

Kütahya Simav Muradınlar Toki ihalesi

Yine 26 Kasım 2020 tarihinde Perşembe günü Saat 14:30 da ise Kütahya İli, Simav İlçesi, Muradınlar Mahallesi’nde Toki tarafından hayata geçirilecek olan Kütahya Simav Muradınlar Toki ihalesi gerçekleştirilecek. Kütahya Simav Muradınlar Toki Evleri projesinde ise toplam 315 adet konuta yer verilmesi planlanmaktadır. Projede 315 adet konutun dışında ayrıca 1 adet ticaret merkezi ile birlikte altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor. Projenin işe başlanma tarihinde sonra 450 takvim gününde ise işin bitirilmesi gerekiyor.

Projedeki daire tipleri neler?

Toplu Konut projesinde yer alacak olan dairelerin tipleri ve daire büyüklükleri ihale yapıldıktan sonra belli olacak. Ancak gelen olarak projelerde 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı tip daire seçeneklerine yer veriliyor. Bu nedenle bu toplu konut projesinde de 2+1 ve 3+1 tip dairelere yer verilmesi bekleniyor. Nevşehir Derinkuyu Toki Evleri projesi ve Kütahya Simav Muradınlar Toki Konutları projelerinde yer alan konut bloklarının Toki’nin yatay mimariye ve yerel mimari özelliklere önem vererek tasarladığı projelerden biri olması bekleniyor. Toki projelerinde genelde konut blokları zemin kat + 3 normal katlı veya zemin kat + 4 normal katlı olarak ve yatay mimari esas alınarak hayata geçiriliyor. Hayata geçirilecek olan projedeki dairelerin bir kısmı 2+1 tip dairelerden oluşurken bir kısmı da 3+1 tip dairelerden oluşacak. Projelerde çoğunlukla 2+1 tip dairelere daha fazla yer veriliyor.

İhaleye katılmak isteyenlerin teklif ettikleri bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vermeleri gerekiyor. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi ise ihale tarihinden itibaren 120 (yüz yirmi) takvim günüdür.

Nevşehir Derinkuyu Toki ihalesi bilgi 

Nevşehir Derinkuyu Toki Evleri ve Kütahya Simav Muradınlar Toki Konutları projeleri ile ilgili her türlü bilgi, soru ve görüşleriniz için 444 86 54 numaralı telefonu arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer ihale haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL