İhaleler Toki Haberleri

Sakarya Adapazarı Alandüzü Toki ihalesi yapılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığı tarafından Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Alandüzü Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Sakarya Adapazarı Alandüzü Toki ilahesi için geri sayım başladı. Projenin..

tasinmazhaber.com Sakarya Adapazarı Alandüzü Toki ihalesi yapılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığı tarafından Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Alandüzü Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Sakarya Adapazarı Alandüzü Toki ilahesi için geri sayım başladı. Projenin ihalesi 2020 yılı Aralık ayı içerisinde yapılması planlanmaktadır.

Sakarya Adapazarı Alandüzü Toki ihalesi

Toplam 159 adet konuttan meydana gelen Sakarya Adapazarı Alandüzü Toki ilahesi Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Toplu konut projesinin ihalesi 10 Aralık 2020 tarihinde Perşembe günü Saat 14:00’da yapılacak. İhale komisyonunun toplantı yeri, e-tekliflerin açılacağı yer olan T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, toplantı salonunda yapılacak.

İhalesi yapılan toplu konut projesinde 159 adet konut dışında ayrıca altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor. Açık ihale usulü ile ihale edilen proje ile ilgi sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer tesliminin yapılarak işe başlanması gerekiyor. İşe başlanma tarihinde sonra 400 takvim gününde ise işin bitirilmesi gerekiyor.

Projedeki daire tipleri neler?

Toplu Konut projesinde yer alacak olan dairelerin tipleri ve daire büyüklükleri ihale yapıldıktan sonra belli olacak. Ancak gelen olarak projelerde 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı tip daire seçeneklerine yer veriliyor. Bu nedenle bu toplu konut projesinde de 2+1 ve 3+1 tip dairelere yer verilmesi bekleniyor. Sakarya Adapazarı Alandüzü Toki evleri projesinde yer alan konut bloklarının Toki’nin yatay mimariye ve yerel mimari özelliklere önem vererek tasarladığı projelerden biri olması bekleniyor. Toki projesinde genelde konut blokları zemin kat + 3 normal katlı veya zemin kat + 4 normal katlı olarak ve yatay mimari esas alınarak hayata geçiriliyor. Hayata geçirilecek olan projedeki dairelerin bir kısmı 2+1 tip dairelerden oluşurken bir kısmı da 3+1 tip dairelerden oluşacak. Projelerde çoğunlukla 2+1 tip dairelere daha fazla yer veriliyor.

İhaleye katılmak isteyenlerin teklif ettikleri bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vermeleri gerekiyor. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi ise ihale tarihinden itibaren 120 (yüz yirmi) takvim günüdür.

Sakarya Adapazarı Alandüzü Toki ihalesi ile ilgili her türlü soru ve görüşleriniz için 444 86 54 numaralı telefonu arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer ihale haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL