Şanlıurfa Karaköprü Maşuk Toki kura sonuçları

Google Haberlere Abone Ol

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan 100 bin toplu konut projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Şanlıurfa İli, Karaköprü İlçesi, Maşuk Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan proje için hazırlıklar başladı. Şanlıurfa Karaköprü Maşuk Toki kura sonuçları yapılacak olan kura çekilişi ile birlikte bugün belli olacak. 100 bin Toplu Konut Talep Örgütleme Projesi kapsamında hayata geçirilecek olan projenin kura sonuçları açıklandığında kura listesi web sitemizde yer alacak.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından Pandemi olarak kabul edilen Korona virüs salgını nedeni ile kura çekiliş törenlerine 24 Mart 2020 tarihinde ara verilmişti. Daha sonra vatandaşların katılmadığı Toki tarafından düzenlenen kura çekilişi 28 Nisan 2020 tarihi itibarı ile yeniden başladı.

Bu kapsamda toplam 600 adet konutun yer verildiği Şanlıurfa İli, Karaköprü İlçesi, Maşuk Mahallesi’ndeki toplu konut projesinde bulunan konutların hak sahipliği kura çekilişi bugün yapılacak. Kura çekilişi sonucu daire sahibi olmaya hak kazanan vatandaşların isim listesi Toki tarafından yayınlanması süreci başlıyor.

Projenin kura çekilişi nerede yapılacak?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Şanlıurfa İli, Karaköprü İlçesi, Maşuk Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Şanlıurfa Karaköprü Maşuk Toki konutları projesinde kuralar 27 Mayıs 2020 tarihinde Çarşamba günü yapılacak. 27 Mayıs 2020 tarihinde Çarşamba günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek olan kura çekilişi ile konut sahipleri belli olmuş olacak. Proje ile ilgili kura töreni corona virüsü önlemleri kapsamında iptal edilmiş olup kura çekilişi internet üzerinden canlı olarak yapılmaya başlandı.

Kura çekilişleri TOKİ’nin Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapılıyor. Kura çekilişi yapıldıktan sonra Şanlıurfa Karaköprü Maşuk Toki kura sonuçları isim listesi ilgili yerlerde yayınlanacak. İhalesi yapılarak yöresel mimaride inşa edilecek olan projede dairelerin dışında ayrıca spor alanları, oyun alanları, parklar, peyzaj alanları gibi ortak alanlarda yer alacak.

Projedeki daire tipleri neler?

Toplu konut projesinde yer alan daireler iki farklı tipte tasarlanmış durumda. İki farklı tip olarak tasarlanan dairelerden biri 2+1 tipinde tasarlandı.  Diğeri ise 3+1 tipindeki dairelerden meydana geliyor. Toplam 600 adet konutun hayata geçirileceği toplu konut projesinde dairelerin 420 tanesi 2+1 tipindeki konutlardan meydana geliyor. Projede yer alan konutların 180 tanesi ise 3+1 tipindeki konutlardan meydana gelmektedir.

Şanlıurfa Karaköprü Maşuk Toki kura sonuçları nerede yayınlanıyor?

Toki 100 bin sosyal konut projesi kapsamında inşa edilecek olan projelerden biri olan Şanlıurfa İli, Karaköprü İlçesi, Maşuk Mahallesi’ndeki toplu konut projesinde kura sonuçları TOKİ’nin web sitesinden açıklanıyor. Kura sonucu ev sahibi olmaya hak kazananların listesi sonuçlar açıklandığında ayrıca kura listesi web sitemizde yer alacak.

Şanlıurfa Karaköprü Maşuk Toki konutları projesinden daire sahibi olabilmek için önce yüze 10 peşinat ödeniyor. Peşinat ödendikten sonra kalan tutarı yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile ödeyerek daire sahibi olabiliyorsunuz.

Şanlıurfa Karaköprü Maşuk Toki Evleri projesi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenler 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

Tasinmazhaber.Com

Bir Cevap Yazın