Emlak Haberleri

Şua İnşaat CEO’su: 30 yıl öncesine dönebiliriz

Salgına rağmen 2020’de yıllık hedefinin yüzde 60’ını gerçekleştiren Şua İnşaat, 2021 yılının son çeyreğine kadar yeni projeler inşa edeceklerini duyurdu. İnşa ettiği Elite Concept projesinin satışlarını tamamlayan Firma, Anadolu Yakası’nın..

tasinmazhaber.com Şua İnşaat CEO’su: 30 yıl öncesine dönebiliriz

Salgına rağmen 2020’de yıllık hedefinin yüzde 60’ını gerçekleştiren Şua İnşaat, 2021 yılının son çeyreğine kadar yeni projeler inşa edeceklerini duyurdu. İnşa ettiği Elite Concept projesinin satışlarını tamamlayan Firma, Anadolu Yakası’nın iki farklı yerinde iki projeye imza atacaklarını bildirdi.

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde yapılması planlanan projelerin pandemiden dolayı 2021 yılının son çeyreğine ertelediklerini bildiren Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya‘nın yaptığı açıklamaya göre bu projeler, hem konut hem de mağazaları içerecek.

Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kaya, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Bu misyonla, çağın şartları doğrultusunda toplumun değişen beklenti ve ihtiyaçlarına yanıt verebilmek adına sürekli yenilenen ve ileri teknolojiyle modern mimarinin buluştuğu yapılara imza atan kalite odaklı bir şirket olmak için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Bu yıl yaşadığımız Covid-19 süreci ile birlikte tüm sektörlerde iyi bir planlama yapmanın ve zorlu ekonomik şartlarda devamlılığı sağlamanın ne kadar önemli olduğu çok daha iyi anlaşıldı. Şua İnşaat olarak yaşadığımız bu olağanüstü durumdan ötürü 2021 yılı başında planladığımız yeni projelerin sürecini, 2021 yılının son çeyreğine öteledik. Kadıköy Fikirtepe’de konumlanan son projemiz Elite Concept’teki konutların ve ticari ünitelerin satışlarını tamamladıktan sonra İstanbul Anadolu yakasının iki farklı lokasyonunda yine konut ve ticari ünitelerin bir arada olduğu yeni projelerimizi hayata geçirmeyi planlıyoruz”

Doğa dostu yeşil projeler

Dünyadaki enerji kaynaklarının azaldığına dikkat çeken Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kaya, hayata geçirdikleri projelerde, tasarruf ve verimliliği sağlamak için arıtma ve depolama sistemlerini kullandıklarını kaydetti.

Hem çevreyi koruduklarını hem de tasarruf sağladıklarını bildiren Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, şöyle konuştu:

“Şehirleşmenin hızla artması teknolojik ve çevre dostu projelere olan ihtiyacı da bir o kadar artırıyor. Enerji kaynakları giderek azalırken enerji ihtiyacının da hızla arttığı bu dönemde verimlilik ve tasarruf kritik öneme sahip. Biz de bu ihtiyacı göz önünde bulundurarak hayata geçirdiğimiz projelerimizde gri su arıtma sistemi ile banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan sular ve yağmur sularını arıtıyoruz. Bu sayede tüm peyzaj alanlarının sulama çalışmaları ve klozet rezervuarlarında kullanılacak su ihtiyacı karşılanıyor. Projelerde ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı içinse güneş panellerimiz ile güneş enerjisinden yararlanıyoruz. Tüm bu uygulama yöntemleri sayesinde hem çevreyi koruyor hem de tasarruf sağlıyoruz.”

“3o yıl önceye dönüş yaşıyor olabiliriz”

Yeni normal süreciyle beraber tüketicilerin tercihlerinde değişikliğin olduğunu belirten Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, yakın zamanda bu tercihlerin yayılacağını dile getirdi.

Önümüzdeki dönemde, az katlı binalar, balkonlu daireler, yeşil alanlı projelerin insanların tercihinde olacağını bildiren Kaya, “Gayrimenkul sektörü 30 yıl önceki geniş daireli, balkonlu, yeşil alanların olduğu konsepte geri dönüş yaşıyor diyebiliriz” diye konuştu.

Kaya’nın açıklamaları şöyle:

“Pandemiyle birlikte çalışma hayatının evlere doğru kayması, şirketlerin pek çoğunun ağırlıklı olarak evden çalışma düzenini kalıcı hale getirmesi, eğitimin online platformlara taşınması, insanların evlerinde daha fazla zaman geçirme ihtiyacı gibi yeni normalin getirdiği değişimlerin etkisiyle tüketicilerin konut tercihlerinde de değişiklikler yaşanmaya başladı. Yakın gelecekte bu değişimlerin daha hızlı bir şekilde, daha geniş kitlelerde etkisini göstereceğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda önümüzdeki dönemde konut sektöründe az katlı binalar, balkonlu daireler, yeşil alanı ve park yerleri kullanışlı olan projeler tercih nedeni olacak. Gayrimenkul sektörü 30 yıl önceki geniş daireli, balkonlu, yeşil alanların olduğu konsepte geri dönüş yaşıyor diyebiliriz”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL