Ekonomi Gündem

TOGG Gemlik Tesisi üretim tarihi belirlendi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG); aynı çatı altında topladığı fonksiyonları, akıllı ve çevreci özellikleriyle “bir fabrikadan daha fazlası” olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca TOGG bazı açıklamalarda bulunmuştur. Açıklamaya göre, TOGG Gemlik Tesisi..

tasinmazhaber.com TOGG Gemlik Tesisi üretim tarihi belirlendi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG); aynı çatı altında topladığı fonksiyonları, akıllı ve çevreci özellikleriyle “bir fabrikadan daha fazlası” olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca TOGG bazı açıklamalarda bulunmuştur. Açıklamaya göre, TOGG Gemlik Tesisi içinde inşaat çalışmaları birinci yılını doldurmuştur. Bu şirket, zemin iyileştirmeyle çıktığı yolda, inşaat çalışmalarında birinci yılın sonunda çatı kapama aşamasına geçmiştir. Eylül sonuna doğru bütün tesisin çatı kapama çalışmalarının tamamlanması planlanmaktadır. Bir yıllık inşaat çalışmalarında arıtma, montaj, enerji, boya, gövde, giriş ve  batarya birimlerinin temel güçlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Ayrıca üst yapı çalışmalarına geçilmiştir. TOGG Gemlik Tesisi, uzun terminli ekipman siparişleri verilmektedir. Tesiste üretim ve montaj hatlarının kurulmasıyla 2022’nin son çeyreğinde ilk seri otomobilin banttan indirilmesi planlanmaktadır. Ayrıca, tesiste üretim kapasitesi yıllık 175 bin taneye ulaştığında toplam 4 bin 300 kişiye istihdam sağlanmaktadır.

TOGG Gemlik Tesisi Bir yılda yapılan çalışmalar

Söz konusu tesiste bir yılda temel demir ve beton imalatının hepsi tamamlanmıştır. Ayrıca çelik kolon imalatlarının yüzde 40’ı tamamlanmıştır. Yapısal çelik imalatının ise yüzde 17’si tamamlanmış durumdadır. Bunun yanı sıra gövde tesisinde temel demir ve beton imaları tamamlanmıştır. Prefabrik kolon imalatında yüzde 95, yapısal çelik imalatında yüzde 22 ilerleme kaydedilmiştir. Montaj tesisinde temel demir imalatının yüzde 97’si, temel beton imalatının yüzde 90’ı tamamlanmıştır. Bunun yanı sıra prefabrik kolon imalatının yüzde 47’si, temel altı yalıtımın hepsi tamamlanmış durumdadır. Enerji tesisinde ise temel demir ve beton imalatı tamamlanmıştır.

Diğer emlak haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL