İhaleler Toki Haberleri

Toki Ankara Sincan Saraycık ihalesi bugün yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığı tarafından Ankara İli, Sincan İlçesi, Saracık Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Toki Ankara Sincan Saraycık  4. bölge 2. etap projesinin ilahesi..

tasinmazhaber.com Toki Ankara Sincan Saraycık ihalesi bugün yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığı tarafından Ankara İli, Sincan İlçesi, Saracık Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Toki Ankara Sincan Saraycık  4. bölge 2. etap projesinin ilahesi bugün yapıldı.

Toki’den Ankara Sincan’a 668 konut daha

Toplam 668 adet dairenin yer alacağı Toki Ankara Sincan Saraycık  4. bölge 2. etap projesinin ilahesi koronavirüs tedbirleri kapsamında e-İhale yöntemiyle bugün gerçekleştirildi. Toplu konut projesinin ihalesi 27 Ekim 2020 tarihinde Salı günü Saat 11:00’da gerçekleştirildi. İhale komisyonunun toplantı yeri, e-tekliflerin açılacağı yer olan T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, toplantı salonunda yapıldı.

İhalesi yapılan toplu konut projesinde 668 adet konut dışında ayrıca 6 adet ticari ünite ile birlikte altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor. Projede ayrıca spor alanları, oyun alanları, park alanları ve peyzaj alanları da yer alması bekleniyor. Açık ihale usulü ile ihale edilen proje ile ilgi sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer tesliminin yapılarak işe başlanması gerekiyor. İşe başlanma tarihinde sonra 550 takvim gününde ise işin bitirilmesi gerekiyor.

Projedeki daire tipleri neler?

Toplu Konut projesinde yer alacak olan dairelerin tipleri ve daire büyüklükleri ihale yapıldıktan sonra belli olacak. Ancak gelen olarak projelerde 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı tip daire seçeneklerine yer veriliyor. Bu nedenle bu toplu konut projesinde de 2+1 ve 3+1 tip dairelere yer verilmesi bekleniyor. Toki Ankara Sincan Saraycık  4. bölge 2. etap projesinde yer alan konut bloklarının Toki’nin yatay mimariye ve yerel mimari özelliklere önem vererek tasarladığı projelerden biri olması bekleniyor. Toki projelerinde genelde konut blokları zemin kat + 3 normal katlı veya zemin kat + 4 normal katlı olarak ve yatay mimari esas alınarak hayata geçiriliyor. Hayata geçirilecek olan projedeki dairelerin bir kısmı 2+1 tip dairelerden oluşurken bir kısmı da 3+1 tip dairelerden oluşacak. Projelerde çoğunlukla 2+1 tip dairelere daha fazla yer veriliyor.

İhaleye katılmak isteyenlerin teklif ettikleri bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vermeleri gerekiyor. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi ise ihale tarihinden itibaren 120 (yüz yirmi) takvim günüdür.

İzmir Baryaklı’ya 3 adet okul

Yine 27 Ekim 2020 tarihinde Salı günü Saat 12:00’da ise İzmir İli Bayraklı İlçesi’nde Toki tarafından hayata geçirilecek olan İzmir Bayraklı İlçesi 1 adet 24 derslikli okul (Şehit Cesur İlkokulu), Bayraklı Mahallesi (Sabiha Ahmet Tabak Ortaokulu ve Sabiha Ahmet Tabak İlkokulu) 1’er adet 16 derslikli ve 24 derslikli okul ihalesi de yapıldı. Projede okullar dışında ayrıca altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı işi de yer alıyor. gerçekleştirilecek. Projelerin yer tesliminden sonra 550 takvim gününde bitirilmesi planlanmaktadır.

Projeler  ile ilgili her türlü soru ve görüşleriniz için 444 86 54 numaralı telefonu arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL