Toki Haberleri

Toki Giresun Aksu kura sonuçları 2020

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Giresun İli, Merkez İlçesi,  Aksu Mahallesi’nde hayata geçirilen Toki Giresun Aksu Konutları projesinde yer alan daireler için hak sahibi belirleme..

tasinmazhaber.com Toki Giresun Aksu kura sonuçları 2020

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Giresun İli, Merkez İlçesi,  Aksu Mahallesi’nde hayata geçirilen Toki Giresun Aksu Konutları projesinde yer alan daireler için hak sahibi belirleme kuraları bugün çekildi.  Kura çekilişinin tamamlanmasının ardından vatandaşlar Toki Giresun Aksu kura sonuçları listesinin yayınlamasını bekliyor. Kura sonuçlarının TOKİ tarafından açıklanmasının ardından ise kura isim listesi web sitemizde yer alacak. Kura isim listesine en hızlı şekilde ulaşabilmek için web sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Toplam 309 adet dairenin yer aldığı Toki Giresun Merkez Aksu Mahallesi Evleri projesinde yer alan toplam 294 adet dairenin konut belirleme kurası 15 Ekim 2020 tarihinde, Perşembe günü Toki’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapıldı. Kura çekilişi sonucunda Toki Giresun Aksu kura sonuçları belli oldu.

Giresun Aksu Toki kura sonuçları belli olduktan sonra listeler Toki’nin web sitesi üzerinden hak sahibi kimlik numarası girilerek öğrenilebilir.

2019 yılı Mart ayında başlatılan 50 bin toplu konut projesi kapsamında inşa edilen projelerden biri de Giresun Merkez Aksu Mahallesi Toki projesi oldu. Projede 2+1 ve 3+1 olmak üzere toplam iki tip daire seçeneği yer almaktadır. Projedeki konutların 213 tanesi 2+1 tipinde, 96 tanesi ise 3+1 tipinde tasarlandı.  2+1 daireler 75 metrekare büyüklüğünde projelendirilirken, 3+1 daireler ise 110 metrekare büyüklüğünde tasarlandı.

Giresun İli, Merkez İlçesi,  Aksu Mahallesi’nde hayata geçirilen projedeki 213 adet daire için 205 adet başvuru yapıldı, 205 adet başvuru için hak sahibi ve konut belirleme kura çekilişi yapıldı. 96 adet daire için 89 adet başvuru yapıldı, 89 adet başvuru için hak sahibi ve konut belirleme kura çekilişi yapıldı.

Ödeme seçenekleri neler?

2+1 dairelere yüzde 12 peşinat ödedikten sonra kalan tutar için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat ödedikten sonra kalan tutar için 240 ay vade ile ödeme fırsatı sunuluyor.

3+1 dairelere yüzde 10 peşinat ödedikten sonra kalan tutar için 120 ay vade, yüzde 20 peşinat ödedikten sonra kalan tutar için 180 ay vade ile ödeme fırsatı sunuluyor.

Projedeki daire fiyatları ne kadar?

Projede yer alan 2+1 konutların fiyatları 175 bin 903 TL’den başlıyor. 2+1 dairelerin aylık en düşük taksit tutarı ise 475 TL olarak belirlendi.  3+1 konutların fiyatları ise 256 bin 796 TL’den başlıyor. 3+1 dairelerin aylık en düşük taksit tutarı ise 1.141 TL olarak belirlendi.

Giresun Aksu Toki Konutları kura sonuçları nerede yayınlanıyor?

Kura sonuçlarına TOKİ’nin web sitesi üzerinden Hak Sahibi Kimlik No bilgisini girerek öğrenmek mümkün. Ancak 50 bin toplu konut kapsamında inşa edilecek olan talep toplama projelerinden biri olan Giresun Aksu Toki Konutları projesindeki 309 adet dairenin kura sonucuna Satışlar & Duyurular  bölümünde yer alan Duyurular linkine girerek öğrenmek mümkün.

2+1 tip konutların kura sonuçları için tıklayınız….

3+1 tip konutların kura sonuçları için tıklayınız….

Tel: 444 86 54

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL