Toki Haberleri

Toki Isparta Çünür kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Isparta İli, Merkez İlçesi, Çünür Mahallesi’nde ihalesi yapılarak inşa edilecek olan Isparta Çünür 700..

tasinmazhaber.com Toki Isparta Çünür kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Isparta İli, Merkez İlçesi, Çünür Mahallesi’nde ihalesi yapılarak inşa edilecek olan Isparta Çünür 700 toplu konut projesi Isparta Çünür Toki kura sonuçları bugün belli olacaktı. Ancak TOKİ tarafından yapılan açıklamada kura çekilişi ileri bir tarihe ertelendi.

Toplamda 700 adet konutun yer verildiği Isparta, Merkez, Çünür Mahallesi’ndeki toplu konut projesinde yer alan dairelerin hak sahipliği kura çekilişi bugün gerçekleşmedi. Kura çekilişinin sonrasında kura çekilişinde daire sahibi olan vatandaşların isim listelerinin Toki tarafından yayınlanması süreci başlıyor.

Toplu konut kura çekilişi nerede yapılacaktı?

Isparta’nın Merkez  İlçesi, Isparta Çünür Mahallesi’nde inşa edilecek olan Isparta Çünür Toki konutları projesinde kuralar 24 Mart 2020 tarihinde Salı günü çekildi. 24 Mart 2020 tarihinde Salı günü saat 10:00’da yapılması planlanan kura çekilişi ile konut sahipleri belirlenmiş oldu. Proje ile ilgili kura töreni corona virüsü önlemleri kapsamında iptal edilmiş olup kura çekilişi internet üzerinden canlı olarak yapıldı.

Sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişi yapıldıktan sonra Isparta Çünür Toki kura sonuçları isim listesi ilgili yerlerde yayınlanacak. İhalesi yapılarak yöresel mimaride inşa edilecek olan projede dairelerin dışında ayrıca spor alanları, oyun alanları, parklar, peyzaj alanları gibi ortak alanlarda yer alacak.

Projedeki daire tipleri neler?

Isparta Çünür Toki evleri projesinde yer alan daireler iki farklı tipte tasarlanmış durumda. İki farklı tip olarak tasarlanan dairelerden biri 2+1 tipindeki daireler, diğeri ise 3+1 tipindeki daireler olarak yer alıyor. 700 adet konutun yer alacağı toplu konut projesindeki dairelerin 490 tanesi 2+1 tipindeki dairelerden meydana geliyor. Dairelerin 210 tanesi ise 3+1 tipindeki dairelerden meydana geliyor.

Isparta Çünür Toki kura sonuçları nerede yayınlanıyor?

Toki 100 bin konut projesi kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde hayata geçirilecek olan projelerden biri olan Isparta, Merkez İlçesi, Çünür Mahallesi’ndeki konut projesinde kura sonuçları TOKİ’nin web sitesinden açıklanıyor. İsim listesi ayrıca E-Devlet kapısı sistemi üzerinden E-Devlet Kapısı web sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/toki-talep-toplama-projeleri-icin-hak-sahipligi-kura-sonucu-sorgulama linkinden kullanıcı adı ve şifre girilerek öğrenilebilmektedir.

Isparta Çünür Toki konutları projesinden konut edinebilmek için önce yüze 10 peşinat ödeniyor. Peşinat ödendikten sonra kalan tutarı yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile ödeyerek daire sahibi olabiliyorsunuz.

Toki 100 bin konut kura çekiliş tarihlerini öğrenmek için tıklayınız….

Isparta Çünür Toki Evleri projesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL