Toki Haberleri

Toki Kocaeli Dilovası Köseler kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kocaeli İli, Dilovası İlçesi, Köseler Mahallesi’nde Yatay Şehirleşmeyle 50 bin Yeni Sosyal Konut projesi kapsamında hayata geçirilen Kocaeli Dilovası Köseler..

tasinmazhaber.com Toki Kocaeli Dilovası Köseler kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kocaeli İli, Dilovası İlçesi, Köseler Mahallesi’nde Yatay Şehirleşmeyle 50 bin Yeni Sosyal Konut projesi kapsamında hayata geçirilen Kocaeli Dilovası Köseler Toki Konutları projesinde Konut Belirleme Kurası çekilişi başlamıştır. Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulan projedeki konutların kura çekilişinin tamamlanmasının ardından vatandaşlar Toki Kocaeli Dilovası Köseler kura sonuçları listesinin yayınlamasını bekliyor. Kura sonuçlarının TOKİ tarafından açıklanmasının ardından ise kura isim listesi web sitemizde yer alacak. Kura isim listesine en hızlı şekilde ulaşabilmek için web sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Proje özellikleri neler?

Alt ve Orta gelir grubu için konut üretmeye devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor. Kocaeli İli, Dilovası İlçesi, Köseler Mahallesi’nde hayata geçirilen Kocaeli Dilovası Köseler Mahallesi 429 Konut projesinde hak sahibi belirleme kuraları bugün çekilmeye başlandı. Kura çekilişi 10 Haziran 2021 Perşembe günü saat 11:00’de başlamıştır. Hayata geçirilen toplu konut projesi  2+1 ve 3+1 tip dairelerden meydana geliyor.

Toki Kocaeli Dilovası Köseler kura sonuçları

Toplam 429 adet daireden meydana gelen projedeki 184 adet dairenin kura çekilişi başlamıştır.  Projede kura çekilişi yapılacak olan dairelerin 138 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana geliyor. Çekilişi yapılacak olan dairelerin 46 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana geliyor. Projede yer alan 138 adet 2+1 tip dairelere toplam 760 adet başvuru yapıldı. Projedeki 46 adet 3+1 tip dairelere ise toplam 942 adet başvuru yapıldı.

Projede yer alan 2+1 tip dairelerin büyüklükleri brüt 92.60 ve 97.68 metrekare, net 68.12 ve 83.67 metrekare olarak tasarlanmıştır. Toplu konut projedeki 3+1 tip dairelerin büyüklükleri ise brüt 119.65 metrekare, net 94.06 metrekare olarak tasarlanmıştır.

Projede fiyat ve ödeme seçenekleri neler?

Kocaeli Dilovası Köseler Toki Konutları projesinde yer alan 2+1 tip dairelerin fiyatları 210 bin 258,30 TL’den başlıyor. Projedeki 2+1 tip dairelerin fiyatları 274 bin 635,90 TL’ye kadar yükselmektedir. Projede yer alan 3+1 tip dairelerin fiyatları 270 bin 801,30 TL’den başlamaktadır. Projedeki 3+1 tip dairelerin fiyatları 345 bin 210,60 TL’ye kadar yükselmektedir.

Projede 2+1 tip dairelere yüzde 12 peşinat ödeme ve 180 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olma imkanı bulunmaktadır. 3+1 tip daireler için de iki farklı ödeme imkanı yer alıyor. Birinci seçenekte 3+1 tip dairelere yüzde 10 peşinat ödeme ve 120 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olunmaktadır. İkinci seçenekte ise yüzde 20 peşinat ve 180 ay vade ile ödeme yaparak konut sahibi olma fırsatı sunulmaktadır.

Kura çekilişi nerede yayınlanıyor

Kocaeli Dilovası Köseler Toki Konutları projesinde kura çekilişi 09 Aralık 2020 Çarşamba günü saat 12:00’de başladı. Kura çekilişi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapıldı. Twitter, Facebook, Youtube, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişi için tıklayınız.

Toki Kocaeli Dilovası Köseler kura sonuçları

Hayata geçirilen konut projesinde kura çekilişi yapıldıktan sonra kura isim listesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin web sitesinde yayınlanmaktadır. Kura isim listelerine ayrıca web sitemizden de ulaşabilirsiniz. Çekilişi yapılıp kura listeleri belli olduktan sonra aşağıdaki linklere tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kura çekişini izlemek için tıklayınız…

Kocaeli İli, Dilovası İlçesi, Köseler Mahallesi’nde inşa edilen toplu konut projesinin kura sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL