Toki Haberleri

Toki Nevşehir Kozaklı 274 konut ihalesi yapıldı

TOKİ, dayanıksız, afetlere karşı riski bulunan, fiziksel açıdan eskimiş, bakımsız olan ve yapı ömrünü tamamlamış konut stokunu yenilemektedir. Böylece TOKİ, kentsel dönüşüm projelerine hız kesmeden devam etmektedir. Ayrıca TOKİ, Çevre..

tasinmazhaber.com Toki Nevşehir Kozaklı 274 konut ihalesi yapıldı

TOKİ, dayanıksız, afetlere karşı riski bulunan, fiziksel açıdan eskimiş, bakımsız olan ve yapı ömrünü tamamlamış konut stokunu yenilemektedir. Böylece TOKİ, kentsel dönüşüm projelerine hız kesmeden devam etmektedir. Ayrıca TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önderliğinde başlatılan yerinde, hızlı ve gönüllülük esaslı dönüşüm adı altında her yıl 30 ile 50 bin arasında konut dönüştürmektedir. Şimdi de Toki Nevşehir Kozaklı ilçesinde Eski Sanayi Alanı’nda kentsel dönüşüme başlamaktadır.

Toki Nevşehir Kozaklı bölgesinde yapılması beklenen inşaatın ihalesi yapılmıştır. İnşa edilecek olan 274 konutun ihalesi, 16 Temmuz 2021 Cuma günü gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda ayrıca 6 dükkan inşaatı, 1 tane jandarma binası bulunmaktadır. Bununla birlikte altyapı ve çevre düzenlemesi de yer almaktadır. Yatak mimari anlayışıyla yükseklikleri zemin +4 ve +5 olacaktır. Ayrıca konutların 114 tanesi 2 artı 1, 162 tanesi 3 artı 1 şeklinde yapılacaktır. Projede bahçe alanı, park, peyzaj, oyun ve spor alanlarıyla birlikte sosyal çevre avantajı sunmaktadır. Ayrıca kente değer katacak kaliteli ve güvenli bir yaşam olanağı sağlamaktadır.

Diğer emlak haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL