Toki Tuzla Aydınlı kura çekilişi ne zaman

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut Başkanlığı tarafından başlatılan 50 bin Toplu Konut projesinde başvuru süreleri 19 Nisan 2019 tarihinde bitmişti. Başvuru sürecinin sona ermesiyle şimdi gözler kuraların ne zaman çekileceğine çevrildi. Başvuru sürecinden sonra projelerin inşa edilmesi için gereken ihalelerin yapılması gerekiyor. İhale süreçleri bazı projelerde başlamış olup ihale süreci bittikten sonra kura çekilişleri süreci başlayacak.

Ülkenin 67 şehrinde gerçekleştirilecek olan Toki 50 bin toplu konut projelerinde hak sahipliği  belirleme kuralarının tarihleri henüz açıklanmadı. Toplu Konut Başkanlığı (TOKİ), Türkiye’nin bir çok yerinde alt gelir gurubu ve orta gelir grubuna hitap eden konutlar üretmeye devam ediyor. Son olarak 50 bin adet konutun hayata geçirilmesi için süreç başlamış durumda. 2019 yılı Mart  ayı içerisinde başvuruların başladığı bu projelerde ihale süreçleri de devam etmektedir. İhale aşamasından sonra başvuru yapan bir çok vatandaşın merak ettiği konu ise kuraların ne zaman çekilecek olduğu konusu. Peki Toki Tuzla Aydınlı kura çekilişi ne zaman yapılacak? Bu sorunun cevabından önce en çok başvuru yapılan projelere bir bakalım.

Toki Tuzla Aydınlı en çok başvuru yapılan ikinci proje oldu

Toki 50 bin konut kampanyasında gerçekleştirilen konut projelerine başvurular sona erdi. Projelerden en çok başvuru ise Toki İstanbul Kayabaşı projesinde yapıldı. 4 bin 467 adet dairenin yer aldığı Kayabaşı projesine tam 157 bin 427 adet başvuru yapıldı.

İkinci en çok başvuru yapılan proje ise Toki İstanbul Tuzla projesi oldu. 500 adet dairenin yer aldığı Tuzla projesine tam 103 bin 927 adet başvuru yapıldı.

Üçüncü en çok başvuru yapılan proje Toki Bursa Nilüfer projesi oldu. 280 adet dairenin yer aldığı Bursa Nilüfer projesine tam 46 bin 137 adet başvuru yapıldı.

Dördüncü en çok başvuru yapılan proje Toki İstanbul Ayazma projesi oldu. 311 adet dairenin yer aldığı İstanbul Ayazma projesine tam 23 bin 543 adet başvuru yapıldı.

Beşinci en çok başvuru yapılan proje Toki Konya Selçuklu projesi oldu. 1.057 adet konutun bulunduğu Konya Selçuklu projesine tam 22 bin 434 adet başvuru yapıldı.

Altıncı en çok başvuru yapılan proje Toki İstanbul Silivri projesi oldu. 685 adet dairenin yer aldığı İstanbul Silivri projesine tam 17 bin 897 adet başvuru yapıldı.

Yedinci en çok başvuru yapılan proje Toki Adana Sarıçam projesi oldu. 2.135 adet dairenin yer aldığı Adana Sarıçam projesine tam 17 bin 164 adet başvuru yapıldı.

Sekizinci en çok başvuru yapılan proje Toki İstanbul Hoşdere projesi oldu. 337 adet dairenin yer aldığı İstanbul Hoşdere projesine toplam 15 bin 717 adet başvuru yapıldı.

Dokuzuncu en çok başvuru yapılan proje Toki Kocaeli Gebze projesi oldu. 300 adet dairenin yer aldığı Kocaeli Gebze projesine toplam 12 bin 660 adet başvuru yapıldı.

Onuncu en fazla başvuru yapılan proje ise Toki Erzurum Aziziye projesi oldu. 1.000 adet dairenin yer aldığı Erzurum Aziziye projesine toplam 12 bin 643 adet başvuru yapıldı.

Toki Tuzla Aydınlı kura çekilişi ne zaman?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada önceliğin en fazla talebin olduğu konut projelerinin ihalesinin yapılacağını belirtti. İhalenin ardından ise hak sahipliği kura çekilişi gerçekleştirilecek.

Toki 50 bin konut kuraları ne zaman çekilecek…

Toplam 636 bin 787 adet başvurun yapıldığı Toki 50 bin sosyal konut projelerinde kura çekilişleri iki farklı şekilde olması bekleniyor. Anadolu’da 2019 yılı Mayıs ayı içerisinde, İstanbul’da ise 2019 yılı Temmuz ayı içerisinde yapılması planlanmaktadır.  Toki Tuzla Aydınlı kura çekiliş tarihi ise 01 Temmuz 2019 tarihi olarak belirlendi.

Bir Cevap Yazın