Toki Haberleri

TOKİ’den indirim kampanyası

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeniyle geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için..

tasinmazhaber.com TOKİ’den indirim kampanyası

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeniyle geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenledi. Peşin ödemede yüzde 22 indirim yapılacak kampanyadan 210 bin konut ve iş yeri alıcısı yararlanabilecek.

Kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak durumdaki vatandaşlar da faydalanabilecek. Bu durumdaki vatandaşlar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak koşuluyla yaptıkları peşin ödemelerde kampanyadan yararlanabilecek.

İndirim uygulaması kapsamındaki projelerdeki alıcıların başvuru tarihinden itibaren TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması şartı mevcut.

Kampanyadan yararlanmak isteyen alıcılar, 21 Mart – 19 Nisan 2019 tarihleri arasında ilgili bankaya başvurabilecek. Alıcılar, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilme şansına sahip.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL