Toki’den Karaman Kırbağı’na 364 konut

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığı tarafından Karaman İli, Merkez İlçesi, Kırbağı Mahallesi’nde yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Hayata geçirilecek olan Karaman Kırbağı Toki Evleri projesi için yapılması planlanan ilahe süreci yaklaştı.

Karaman Kırbağı Toki ihalesi nerede yapılacak

Toplam 364 adet dairenin yer aldığı Karaman Kırbağı Toki Konutları projesinin ihalesi için geri sayım başladı. Toplu konut projesinin ihalesi 18 Şubat 2020 tarihinde Salı günü saat 14:30’da yapılacak. İhale T.C. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (Toki) İstanbul Hizmet Binası Halkalı Atakent Mahallesi 221. Sok. No:5 (Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi karşısı) 34307 Halkalı – Küçükçekmece / İstanbul posta adresinde yapıldı.

İhalesi yapılacak olan toplu konut projesinde 364 adet konutun dışında ayrıca 1 adet 8 dükkanlı Ticaret Merkezi, 1 adet cami inşaatı, altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor. Projede ayrıca spor alanları, oyun alanları, park alanları ve peyzaj alanları da yer alacak. Açık ihale usulü ile ihale edilen proje ile ilgi sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer tesliminin yapılarak işe başlanması gerekiyor. İşe başlanma tarihinde sonra 550 takvim gününde ise işin bitirilmesi gerekiyor.

Projedeki daire tipleri neler?

Toplu Konut projesinde 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı tip daire seçeneklerine yer alması bekleniyor. Karaman Merkez Kırbağı Toki Konutları projesinde yer alan konut bloklarının Toki’nin yatay mimariye ve yerel mimari özelliklere önem vererek tasarladığı projelerden biri olması bekleniyor. Projede yatay mimari esas alınarak hayata geçirilecek.

İhaleye katılmak isteyenlerin teklif ettikleri bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vermeleri gerekiyor. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi ise ihale tarihinden itibaren 120 (yüz yirmi) takvim günüdür.

Karaman Merkez Kırbağı Toki Evleri projesi ile ilgili her türlü soru ve görüşleriniz için 444 86 54 numaralı telefonu arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın